O bezpieczeństwie z policjantami

2018-09-05 13:02:35(ost. akt: 2018-09-05 13:05:02)
Policjanci jak każdego roku kontynuują działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
Nieodłącznym ich elementem są zawsze spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których funkcjonariusze zwracają uwagę na to, jak unikać zagrożeń na drodze, udzielają praktycznych porad oraz wskazówek. A wszystko po to, by nasze pociechy były bezpieczne.

Drogą do szkoły i z powrotem każdego dnia, aż do zakończenia roku szkolnego poruszają się tysiące uczniów. Niezwykle ważnym jest więc to, aby ta droga była bezpieczna. W tym celu działania podejmują policjanci.

Niezmiennym elementem corocznych działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania funkcjonariuszy z dziećmi oraz młodzieżą. W trakcie tych edukacyjnych prelekcji policjanci przypominają słuchaczom zasady ruchu drogowego, zwracają uwagę na groźne zachowania innych uczestników ruchu oraz udzielają cennych porad dotyczących unikania niebezpieczeństw. Funkcjonariusze podkreślają także rolę odblasków. Kształtowanie właściwych nawyków u dzieci to długotrwały proces, mimo wszystko ta żmudna praca jest warta wykonania, gdyż wykształcone postawy pozostają na całe życie.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają także funkcjonariusze drogówki, dzięki specjalnie dyslokowanym patrolom. Policjanci w okolicy przejść dla pieszych oraz szkół mają nie tylko kształtować prawidłowe nawyki komunikacyjne, ale przede wszystkim mają przypominać kierowcom o zmniejszaniu prędkości. Kontrolom poddawane będą także wszelkie pojazdy przewożące dzieci.

Policjanci przypominają, że o bezpieczeństwo dzieci powinni dbać nie tylko funkcjonariusze, ale także rodzice i nauczyciele.
Apelujemy więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu! Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5