Uchwyć "Piękno Ziemi Braniewskiej"

2018-05-17 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-16 12:27:24)
Konkurs\\\ Punkt Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie serdecznie zaprasza miłośników fotografii i nie tylko do udziału w IX. edycji konkursu fotograficznego "Piękno Ziemi Braniewskiej".
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 roku życia (włącznie); powyżej 16 roku życia. Każdy z uczestników zobowiązany jest do dostarczenia wraz ze zdjęciami formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej Informacji Turystycznej.
Uczestnicy mogą nadesłać do 3 fotografii kolorowych lub czarno-białych w preferowanym formacie 15 x 21 cm bez ramki, na papierze matowym lub błyszczącym, wcześniej nie prezentowanych i nie nagradzanych. Fotografie mogą być wywołane lub wydrukowane na drukarce atramentowej bądź laserowej. Do wywołanego bądź wydrukowanego zdjęcia należy dołączyć jego zapis cyfrowy na CD (preferowane parametry: plik JPG (wymiar 2200x1535 pikseli) bądź przesłać e-mailem na adres: it_braniewo1@poczta.onet.pl. Nie można zgłaszać fotografii tylko w formie cyfrowej. Nie zezwala się na dokonywanie zmian kompozycji fotografii typu fotomontaż, używanie programów do obróbki zdjęć.
Fotografie powinny przedstawiać charakterystyczne krajobrazy, elementy architektury, sztuki lub przyrody, które pozwolą zlokalizować miejsce, w którym zostały zrobione.
Każda fotografia powinna być czytelnie opisana. Opis na fotografii powinien zawierać: dane osobowe autora fotografii: imię, nazwisko, tytuł fotografii.
Placówki edukacyjne (np. szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze itp.) mogą nadsyłać zbiorczo fotografie uczniów/wychowanków na konkurs, przy czym fotografia każdej osoby musi być wyraźnie rozdzielona (osobna koperta z imieniem i nazwiskiem każdego uczestnika wewnątrz jednej koperty zbiorczej).
Oceny prac dokona powołane przez organizatora Jury Konkursu. Kryteria według których zostaną oceniane prace: wiek uczestnika, sposób ujęcia tematu, oryginalność.
Komisja Konkursowa przyzna trzy nagrody główne (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Jury zakwalifikuje także fotografie do wystawy pokonkursowej. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii oraz wręczenie nagród odbędzie się pod koniec czerwca.
Główne cele konkursu to: zachęcenie do poznania uroków Ziemi Braniewskiej, promocja walorów krajobrazowych i architektonicznych Powiatu Braniewskiego.
Patronat medialny: IKAT Gazeta Braniewska.


Fotografie należy przesłać/dostarczyć do dnia 5 czerwca 2018 r. na adres: Punktu Informacji Turystycznej MBP w Braniewie ul. Katedralna 7, 14-500 Braniewo
z dopiskiem: „Konkurs fotograficzny – Piękno Ziemi Braniewskiej”.
Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. 55 644 3303 lub wysyłając pytania na adres e-mail: it_braniewo1@poczta.onet.pl.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5