Drogowe zmagania najmłodszych

2018-05-18 09:00:00(ost. akt: 2018-05-16 12:31:42)
POWIAT BRANIEWSKI\\\ Kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowało ze sobą w eliminacjach powiatowych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Turniej rozegrano w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie. Wystartowały w nim drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu braniewskiego.
Turniej składał się z części teoretycznej, polegającej na rozwiązywaniu testów z przepisów ruchu drogowego i testu skrzyżowań oraz części praktycznej – z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.
Głównym celem zmagań było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
— Ważne jest tutaj zwłaszcza popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Dodatkowo uczniowie zdobywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Zwycięzców turnieju wyróżniono pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: wicestarosta Artur Mieczaniec, sędzia główny turnieju sierż. sztab. Edyta Sobańska i dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek.
Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach będą teraz reprezentować powiat braniewski w finale wojewódzkim.


Szkoły podstawowe:
1. SP w Płoskini (skład: Aleksandra Byczko, Dawid Byczko, Kinga Myszak i Mateusz Stolarz; opiekun: Krzysztof Woźny)
2. SP Nr 5 w Braniewie
3. SP w Chruścielu
4. SP w Lipowinie
Nagroda indywidualna: Mateusz Stolarz (SP w Płoskini) – za najlepszy wynik w turnieju, w kategorii SP.


Gimnazja:
1. SP w Płoskini (Miłosz Dawgul, Ilona Grabowiecka, Mikołaj Piela; opiekun: Krzysztof Woźny)
2. Gimnazjum Nr 1 w Braniewie
3. Zespół Szkół we Fromborku
4. Gimnazjum Nr 2 w Braniewie
5. SP w Lipowinie
Nagroda indywidualna: Mikołaj Piela (SP w Płoskini) – za najlepszy wynik w turnieju wśród uczniów klas gimnazjalnych.
Zwycięzcy turnieju:


Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.

Organizatorzy turnieju:


Starostwo Powiatowe w Braniewie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Burmistrz Miasta Braniewa, Wójt Gminy Braniewo oraz Wójt Gminy Płoskinia.

Fundatorzy nagród:


Starostwo Powiatowe w Braniewie dziękuje za pomoc przy organizacji turniejów: dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Braniewie i ratownikom medycznym Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o.o. w Braniewie.

Podziękowania:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5