Po narkotykach i bez prawa jazdy. 27-latek zatrzymany na granicy

2016-11-20 11:45:10 (ost. akt: 2016-11-20 11:47:08)
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Elbląga, który w Braniewie wtargnął do cudzego mieszkania. Co więcej, mężczyzna jeszcze tego samego dnia zgłosił się do odprawy granicznej, a użyte testery wykazały, że kierowca jest pod działaniem narkotyków. Z miejsca interwencji funkcjonariusze doprowadzili go wprost do policyjnej celi.
W piątek (18 listopada) zaniepokojona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy informując, że ktoś wdarł się do jej mieszkania. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że nieznany mężczyzna najpierw odepchnął zgłaszającą stojącą przy drzwiach, a potem wtargnął do środka. Nieproszony gość nie reagował na wezwania kobiety, która żądała, by wyszedł z jej mieszkania. Sąsiad zgłaszającej słysząc szamotaninę ruszył jej na pomoc i wyprosił nieznanego mężczyznę, który po chwili odjechał samochodem. Policjanci ustalili personalia kierowcy i dążyli do jego zatrzymania.

Godzinę później funkcjonariusze straży granicznej powiadomili policjantów, że do odprawy granicznej stawił się dziwnie zachowujący się mężczyzna, a użyty tester wykazał, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Patrol ruchu drogowego, który interweniował na miejscu ustalił, że za kierownicą siedzi 27-latek, który odpowiedzialny jest za poprzednie zdarzenie.

Co więcej, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma już on zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Z przejścia granicznego 27-latek został doprowadzony przez patrol wprost do komendy, gdzie spędził noc. Następnego ranka kryminalni przedstawili mu zarzut naruszenia miru domowego, za co grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko. Mężczyzna odpowie również za jazdę pod działaniem narkotyków.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. komentator #2117231 | 188.146.*.* 21 lis 2016 09:47

    i taki materiał będzie dominował w Polsce mimo ewentualnego większego przyrostu naturalnego. Co bardziej rozgarnięci będą się kształcić i emigrować. W kraju zostaną emeryci, renciści i podobni do w/w 27 - mio latka. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. trol warminski #2116748 | 83.6.*.* 20 lis 2016 12:36

    Taki materiał ludzki nam został po wielkiej emigracji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5