Jubileusz 70- lecia Szkoły Podstawowej w Pieniężnie. Było ujmująco, wzruszająco i poetycko

2016-06-09 11:36:18 (ost. akt: 2016-06-09 11:57:34)

Autor zdjęcia: Kazimierz Kiziński

3 czerwca w Pieniężnie odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej. Święto poprzedziły miesiące przygotowań i pracy nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, przyjaciół i absolwentów.
W uroczystości wzięli udział znamienici goście: Kazimierz Kiejdo - burmistrz Pieniężna, Jacek Adamas - doradca Wojewody do spraw kultury, goście z miasta partnerskiego Rangsdorf: S. Bahr - zastępca burmistrza Rangsdorfu, R. Schuster - dyrektor szkoły partnerskiej w Gross Machnow, J. Skupien, B. Pazda, A. Jucewicz, W. Dudar, K. Gergont, ks. A. Masłej, M. Sobieszczuk- członek Zarządu Powiatu, dyrektorzy szkół: U. Chrościcka, H. Misiło, H. Buśko, J. Zinko (w zastępstwie), delegacje szkół w Piotrowcu i w Bażynach, J. Skiba - przewodniczący Rady Rodziców, A. Pilucik - przedstawicielka Nadleśnictwa w Górowie Iławeckim.

Obchody 70-lecia rozpoczęły się uroczystą celebracją mszy św. w kościele św. Piotra i Pawła. Część oficjalna uroczystości miała miejsce w szkole. Z tej okazji zostały wykonane liczne dekoracje i wystawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tablice absolwentów z różnymi pasjami oraz sala wspomnień ze zdjęciami i rekwizytami przypominającymi minione lata.

Goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów. Mogli również wpisać się do księgi pamiątkowej. Na korytarzu szkoły zamieszczono listy absolwentów. Wszyscy goście otrzymali przy wejściu płytę zawierającą kroniki oraz folder z najważniejszymi wydarzeniami z życia szkoły.

Dyrektor Robert Słonina swoje przemówienie rozpoczął od przywitania przybyłych osobistości, przedstawienia historii szkoły, a także wspomnienia osób, które na przestrzeni lat tworzyły kadrę. Podkreślił, że placówka nie miałaby tylu sukcesów, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli. Na zakończenie złożył serdeczne podziękowania emerytowanym i czynnym pracownikom za pracę i wkład w zdobywanie laurów absolwentów.

Następnie pan burmistrz przekazał na ręce pana dyrektora tablicę upamiętniającą Jubileusz. Przemówienia wygłosili również goście. Zaznaczyli w nich, że 70-letnia historia szkoły to powód do dumy, a Jubileusz jest okazją do wyrażenia słów uznania wszystkim, którzy byli zaangażowani na przestrzeni lat w proces kształcenia młodzieży w tej szkole.

Po kolei płynęły serdeczne życzenia dla społeczności szkolnej - samych sukcesów w następnych latach działalności. Ogromne wzruszenie wywołały podziękowania absolwentów i byłych nauczycieli.

Na zakończenie części oficjalnej goście wysłuchali koncertu muzyki poważnej w wykonaniu ucznia klasy V - I. Onufrijuka, obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez uczniów, występy zespołów: ,,Efekt”, ,,Czornobrywka”, taniec warmiński - pofajdok oraz taniec z szarfami. Było ujmująco, wzruszająco i poetycko. 70-lecie szkoły to wielkie święto nie tylko całej społeczności szkolnej, ale także wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Dyrektor i nauczyciele składają serdeczne podziękowania władzom lokalnym i samorządowym, sponsorom, duchownym, absolwentom, opiekunom grup artystycznych, rodzicom, a także wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tego pięknego święta.

Agnieszka Turczyk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kizik

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5