Bezmyślne podpalenie mogło doprowadzić do katastrofy

2015-03-13 12:50:12 (ost. akt: 2015-03-13 13:01:18)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W ostatnich dniach braniewscy strażacy kilka razy wzywani byli do pożarów traw. Do groźnego pożaru suchej trawy w pobliżu bocznicy kolejowej doszło przy ul. Błotnej w Braniewie.
W wyniku prawdopodobnie celowego podpalenia ogniem objęte zostały trawy i krzaki.  Pożar gwałtownie się rozwijał stanowiąc zagrożenie dla znajdujących się na bocznicy kolejowej cystern z gazem.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz ratownicy z Wojskowej Straży Pożarnej.

Strażacy ugasili pożar. Zarzewia ognia sprawdzono i dogaszono. To kolejne nieprzemyślane podpalenie, które stanowiło poważne zagrożenie dla zgromadzonych materiałów.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j #1688717 | 176.97.*.* 13 mar 2015 13:48

    dlaczego kolej nie zadbała o to aby zabezpieczyć bocznicę poprzez zaoranie pasa ziemi w bezpośrednim sąsiedztwie bocznicy, kłaniają się przepisy o ochronie przeciwpożarowej

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5