Poezja po niemiecku. Konkurs Recytatorski w Lipowinie

2014-05-27 14:28:39(ost. akt: 2014-05-27 14:34:42)

Autor zdjęcia: Archiwum Szkoły

W piątek (23 maja) W Zespole Szkół w Lipowinie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej Szkół Gimnazjalnych Powiatu Braniewskiego: „Deutsch in Poesie”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich. Nie mniej ważne było też pogłębienie znajomości języka niemieckiego, właśnie od strony poetyckiej.
Na zaproszenie pomysłodawczyni i organizatorki konkursu Lidii Necio, w piękne majowe przedpołudnie do Lipowiny zawitali uczniowie ze szkół w Pieniężnie, Wilczętach, Lelkowie i Płoskini. Trzyosobowe jury, (przewodnicząca Dorota Barańska z ZS w Lipowinie, Regina Starukiewicz z ZSL i Z w Pieniężnie, a także Anna Właszyn - przedstawicielka patrona konkursu tj. PWSZ w Elblągu), spośród uczestników wyłoniło troje zwycięzców.

I miejsce zdobyła rewelacyjna Joanna Jastrzębska z gimnazjum w Pieniężnie. Zwycięstwo zapewniła sobie ciekawą interpretacją wiersza C. Brentano pt.: ”Glück”, (niem. „szczęście”).
Niewątpliwym talentem wykonawczym wykazali się zdobywcy II i III miejsca: Kacper Antoniak i Krzysztof Przypek, obaj z kl. I gimnazjum w Lipowinie. W czasie ich występów na twarzach wielu słuchaczy pojawiły się uśmiechy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki.

Nagrody rzeczowe ufundowało Stowarzyszenie Dawnych Mieszkańców Braniewa - Kreisgemeinschaft Braunsberg. Przeprowadzenie konkursu było możliwe również dzięki życzliwej pomocy Starostwa Powiatowego w Braniewie. Organizator konkursu dziękuje serdecznie sponsorom, uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5