Rzeźby, lalki i ceramika. „Wystawa rodzinna” w BCK

2014-05-19 13:22:38(ost. akt: 2014-05-19 13:59:41)
Wystawa to rzeźby w drewnie i metalu, ceramika, grafika oraz malarstwo autorstwa członków jednej rodziny

Wystawa to rzeźby w drewnie i metalu, ceramika, grafika oraz malarstwo autorstwa członków jednej rodziny

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Jeszcze przez miesiąc w Galerii w Podziemiach można oglądać „Wystawę rodzinną”. Podczas wernisażu, który odbył się w piątek (16.05.) zaprezentowano rzeźby w drewnie i metalu, ceramikę, grafikę oraz malarstwo autorstwa członków jednej rodziny.
Pomysłodawcą zorganizowania wystawy był Dariusz Paprota., jeden z autorów prezentowanych prac.
— Już dawno temu nosiłem się z myślą zorganizowania takiej wystawy — mówi pan Dariusz. — W tamtym roku miałem indywidualną wystawę. A w tym zmotywowałem siostry. Udało się nam dopiąć wszystko na ostatni guzik i jesteśmy tutaj dzisiaj.

Według artysty rzeźba to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu.
— Rzeźbię już 19 lat. Tworzenie jest odpoczynkiem od trudów dnia codziennego — wyjaśnia Paprota. — To moja pasja. Jedni spędzają czas przy komputerze, a ja rzeźbię. Jeżeli ktoś naprawdę chce to robić to nie potrzebuje do tego nawet dłuta. Ciekawostką jest to, że siostra rzeźbi też nożykiem do tapet.

Autorzy: Irena Brzeska, Katarzyna Gretkowska, Urszula Paprota, Wiktoria Paprota i Dariusz Paprota.



Irena Brzeska — rzeźba. Przygodę z rzeźbą rozpoczęła od prac w glinie, potem przeszła na drewno lipowe. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi i ich codziennego życia. Rzeźba jest jej pasją i sposobem na życie.


Katarzyna Gretkowska — rzeźba w drewnie. Z wykształcenia pielęgniarka, a z zamiłowania niepoprawna marzycielka. Jej rzeźby to rezultat chwilowego kaprysu, chęci ubarwienia szarej rzeczywistości i nawiązanie do dzieciństwa.

Urszula Paprota — jest absolwentką gdańskiego Plastyka, jednak wciąż poszukuje siebie, czego wyrazem są ukończone studia budowlane. Sztuka jest częścią jej osobowości. Wpływa na to jakim jest człowiekiem, jak myśli i postrzega otaczający ją świat.

Wiktoria Paprota — absolwentka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką. Tworzy komiksy, szyje kostiumy, maskotki oraz lalki. Jej prace są oryginalne, niepowtarzalne i mają specyficzny, często mroczny klimat.

Dariusz Paprota — rzeźba w drewnie. rzeźbą zajmuje się od 19 lat. W jego pracach zobaczymy zatrzymane gesty, miny, sceny z życia. często swoje dzieła wzbogaca metalowymi elementami. Tworzenie jest jego pasją i odpoczynkiem od trudów dnia codziennego. Jest pomysłodawcą wystawy rodzinnej i jej współorganizatorem
O autorach:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna



Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Braniewianka #1399183 | 78.8.*.* 20 maj 2014 15:00

    To niezwykłe,że tyle utalentowanych osób znalazło się w jednej rodzinie!Zaskakująca jest różnorodność tych prac.Pięciu artystów i pięć różnych wizji:piękne ludowe rzeżby,płaskorzeżby inspirowane codziennością,lalki jakby trochę z ,,innej bajki" , oryginalna biżuteria ,a nawet ciekawa propozycja makiety naszego amfiteatru.A twórcy tacy skromni.Wybieram się jeszcze raz .:)

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5