PIŁKA NOŻNA. KLASA OKRĘGOWA. GRUPA 2. Piłkarze Zatoki Braniewo wygrali na wyjeździe z Delfinem Rybno

2024-03-11 13:32:20(ost. akt: 2024-03-11 13:34:41)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Efektownie rozpoczęli drugą rundę rewanżową piłkarze Zatoki Braniewo. Podopieczni trenera Daniela Koguta, grając na wyjeździe z Delfinem Rybno, wygrali 6:0 i nadal liczą się w walce o awans.
• Delfin Rybno — Zatoka Braniewo 0:6 (0:3)

0:1 — Ł. Wolak (24), 0:2 — Kimso (29 k), 0:3 — Ł. Wolak (39), 0:4 — Lichoład (54), 0:5 — Chomo (63), 0:6 — Tyrawski (84)

czerwona kartka: Cybulski (27 min za zagranie piłki ręką w polu karnym).
ZATOKA: Ptak (46 Sznaza) — Chomko (70 Rutkowski), Korkliniewski, Kimso, Hebda (80 Trejmak), L. Wolak, Grzyb, A. Wolak, Tyrawski, Lichoład (55 Kołodziejski), Kowalczyk (65 Kazimierczuk).

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli braniewianie. Jechali po zwycięstwo i swój cel zrealizowali. Gospodarze prowadzeni przez trenera Radosława Wasielewskiego przed tym spotkaniem odgrażali się, że są dobrze przygotowani do pojedynków wiosennych i będą robić wszystko, by rywalom zabierać punkty i tym samym uchronić się przed spadkiem. Już pierwszy mecz w ich wykonaniu pokazał, że przed spadkiem na pewno się nie uchronią, choć tego nikomu nie życzymy. Braniewianie pokazali tej drużynie, jakie jest ich miejsce w szyku.

Wygrali wysoko 6:0, i to jest i tak najskromniejszy wymiar kary. Na pierwszego gola podopieczni trenera Daniela Koguta musieli czekać do 24 minuty, kiedy to po nieudanej interwencji bramkarza gospodarzy Łukasz Wolak z siedmiu metrów „wpakował” piłkę do siatki. Pięć minut później obrońca gospodarzy Paweł Cybulski w polu karnym zatrzymał piłkę ręką, za co ujrzał czerwony kartonik, a goście otrzymali rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę pewnie zamienił Wojciech Kimso.

Braniewianie, mając jednego zawodnika więcej, poszli za ciosem i jeszcze do przerwy po indywidualnej akcji Łukasza Wolaka poprawili wynik. Po przerwie debiutujący w zespole Kacper Lichoład (Syrena Młynary) sfinalizował dośrodkowanie Wolaka i skierował piłkę głową do siatki. Zatoka zdobyła jeszcze dwa gole po uderzeniach Marcina Chomki oraz Bartłomieja Tyrawskiego, a mogła zdobyć jeszcze ze 2-3 gole więcej, gdyby Grzyb, Wolak, Tyrawski czy Korkliniewski lepiej mieli nastawione celowniki. Teraz Zatoka zagra w roli gospodarza w niedzielę o godz. 14 w Pieniężnie z Płomieniem Turznica.

Sobota bez niespodzianek

Prowadząca w tabeli Polonia Pasłęk nie miała problemu z pokonaniem Wałszy Pieniężno. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego wygrali 4:0, a mogli wygrać jeszcze wyżej. Michał Konczewski z dwóch rzutów karnych wykorzystał tylko jeden, gdyż przy drugim uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką. Ponadto Tomasz Olejniczak obił poprzeczkę, a Marcin Sawicki trafił w słupek. W spotkaniu Płomień Turznica — Unia Susz 0:5 gospodarze kończyli mecz w „dziesiątce”, gdyż za faul czerwony kartonik zobaczył Łukasz Graf.

• Kormoran Zwierzewo — Sokół Ostróda 0:2 (0:1)