Parafianie pożegnali wikarego, ks. Marka

2020-06-28 13:50:05(ost. akt: 2020-06-28 14:11:28)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Podziękowania i życzenia od proboszcza i parafian otrzymał dziś odchodzący do Szczytna ks. wikary Marek Sowiński, który posługiwał w Bisztynku przez 5 lat.
Po pięcioletniej posłudze wikariusza w parafii św. Macieja Apostoła w Bisztynku ks. Marek Sowiński odchodzi do parafii św. Brata Alberta w Szczytnie. Taka jest decyzja ks. arcybiskupa metropolity warmińskiego Józefa Górzyńskiego.

Dziś po Mszy św. o g. 12 odbyła się skromna uroczystość pożegnania kapłana. Za pięcioletnią, dobrą współpracę dziękował mu ks. kanonik Janusz Rybczyński, proboszcz parafii w Bisztynku. W imieniu parafian podziękowania i dobre życzenia złożyły księdzu Markowi ich przedstawicielki.

Ten, wyraźnie wzruszony, podziękował za życzenia, zapewniał, że będzie Bisztynek odwiedzał. Dziękował za współpracę proboszczowi.

Ksiądz Marek dał się poznać w Bisztynku z poczucia humoru, uśmiechu. Także na pożegnanie trochę żartował.

- Pięć lat minęło bardzo szybko. Poznawaliśmy się przez ten okres mijając na ulicy i przy innych okazjach. To był dobry czas, za co trzeba Bogu dziękować - mówił.

- Dziękuję za ten czas księdzu proboszczowi, wytrwaliśmy razem i się nie pozabijaliśmy. Dogadywaliśmy się z proboszczem, a kiedy wikary dogaduje się z proboszczem to jest to dar od Boga. Dziękuję wszystkim, którzy przychodzili na Msze święte - mówił ks. Marek, a następnie udzielił parafianom błogosławieństwa.

Wierni odśpiewali wikaremu pieśń z życzeniami zdrowia i szczęścia.

Od 1 lipca w parafii będzie nowy wikary. To wyświęcony w tym roku ks. Maciej Ćwikliński.

and


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5