Takie okazy rosną w lesie koło Dąbrowy. Pochwalcie się grzybami!

2017-09-16 10:39:25(ost. akt: 2017-09-16 11:20:16)
Panowie Grzegorz (po lewej) i Paweł, w lesie w okolicach Dąbrowy koło Bisztynka, w ciągu dwóch godzin zebrali pokaźną ilość prawdziwków.

Panowie Grzegorz (po lewej) i Paweł, w lesie w okolicach Dąbrowy koło Bisztynka, w ciągu dwóch godzin zebrali pokaźną ilość prawdziwków.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pokaźną ilość okazałych prawdziwków zebrali dziś w lesie panowie Grzegorz i Paweł z Bisztynka. Byli w lesie zaledwie dwie godziny i tuż po grzybobraniu postanowili pochwalić się swoimi zbiorami.
- W lesie byliśmy około dwóch godzin. Nie szukaliśmy grzybów cały czas, bo robiliśmy sobie przerwy np. na papieroska. Samego zbierania było może około godziny - mówi pan Paweł z Bisztynka, który wraz ze znajomym Grzegorzem dziś rano wybrali się do lasu w okolicach wsi Dąbrowa koło Bisztynka.

Obaj panowie tuż po powrocie z lasu postanowili pochwalić się swym zbiorem. Największy prawdziwek, znaleziony przez pana Pawła miał kapelusz o średnicy 22 cm. Największy okaz znaleziony przez pana Grzegorza - 18 cm.

- Już bardzo dawno takich okazów nie widziałem i nie zebrałem. Paweł pokazał mi dziś swoje miejsca, gdzie zbiera grzyby od lat. To trudny teren, bo bardzo zakrzaczony, ale jak są grzyby to mogą być i krzaki - śmieje się pan Grzegorz.

Obaj przekomarzali się, który z nich zebrał więcej. - Ty nie umiesz zbierać i cały czas dokładałem ci do wiaderka - śmiał się pan Paweł.

Grzegorz z kolei opowiadał o emocjach jakie towarzyszą grzybiarzowi, gdy znajdzie w jednym miejscu kilka rosnących prawdziwków.

- Cieszyłem się jak dziecko - dodał.

Z grzybów zebranych dziś zostanie przygotowany obiad a część z nich zostanie wysuszona poinformowali grzybiarze.

Pochwalcie się i wy swoimi zbiorami grzybów. Zdjęcia można przesyłać na adres: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl lub w wiadomości na naszym profilu na Facebooku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taaa #2329240 | 89.228.*.* 16 wrz 2017 13:30

  byłem , w lesie milion osób

  odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2329214 | 83.23.*.* 16 wrz 2017 12:33

  tylko dlaczego razem z grzybnią?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olka #2329201 | 83.24.*.* 16 wrz 2017 11:40

   No i super, fajnie spędzony czas :)

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5