Planeta Kobiet, czyli Bisztynek

2016-03-06 09:13:22 (ost. akt: 2016-03-06 09:48:31)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Piski, oklaski, aplauz na stojąco i żądania bisów oraz wspólny śpiew to słowa, które najlepiej opisują atmosferę podczas imprezy "Planeta Kobiet" która odbyła się w ośrodku kultury w Bisztynku 5 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Mieszaninę przeróżnych umiejętności zaprezentowali w ośrodku kultury mieszkańcy Bisztynka i okolic podczas imprezy pod nazwą "Planeta Kobiet, czyli marzec w Bisztynku" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Na scenie pojawiali się kolejno: zespół rockowy B&R (nazwa jest skrótem od nazw miast z których pochodzą muzycy, czyli Bisztynek i Reszel) i Teatr Światła, czyli grupa młodzieży ćwicząca układy taneczne z ledowymi (na razie) poi pod kierunkiem Edyty Danilczuk.


"Już taki jestem zimny drań" zaśpiewał gimnazjalista Mateusz Janik. Wiersz recytował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Majewski a pod koniec imprezy także dyrektor gimnazjum Mirosław Domżalski. Męska część zespołu wokalnego "Mozaika" śpiewała popularne przeboje jak choćby "Takie tango".

Z duszą na ramieniu, na gitarze grał i śpiewał niżej podpisany. "Beata z Albatrosa" oraz "Nie płacz Ewka" wywołały wśród pań, już po koncercie, kilka wyznań miłości i prośby o rozszerzenie repertuaru o kolejne polskie hity, które należy zaprezentować przy najbliższej okazji.

Zespół Ale Babki z Sątop-Samulewa złożony z samych pań wystąpił w męskich strojach, a gdy w czasie utworu Czarno-Czarnych "Nogi" zza zasłon zaczęły pojawiać się prawdziwe i zgrabne, kobiece nogi publiczność oszalała mimo, że w 99% złożona była z kobiet.

Nogi zza kulis i na scenie prezentowały pracownice ośrodka kultury z dyrektor Wiolettą Jaskólską na czele. I tak jak mówią słowa wspomnianej piosenki wystąpiły w mini.


Ten utwór wygrał nawet z "My Słowianie" i na życzenie publiczności musiał być zaśpiewany raz jeszcze. Oczywiście z prezentacją nóg. Możemy zdradzić tajemnicę, iż na pomysł tej prezentacji panie z ośrodka wpadły zaledwie 10 minut przed jej wykonaniem.

Znacznie dłużej nad 1,5 minutowym układem tanecznym pracowali faceci w czerni, czyli: burmistrz Marek Dominiak, Bogdan Celej, Marcin Matejunas, Adrian Porydzaj, Jarosław Wadowski i Andrzej Grabowski. Podczas 5 wcześniejszych prób prowadzonych przez Edytę Danilczuk zdołali wreszcie wypracować umiejętność poruszania się i mogli zaprezentować się publiczności.

Wykonanie było chyba udane skoro panie z publiczności zażądały bisu. Bisowe wykonanie, już nie było tak precyzyjne i dodatkowo przyniosło straty, bo garderoba jednego z tancerzy nie wytrzymała próby. Na szczęście w miejscu niezauważalnym dla publiczności.

W pomieszczeniach ośrodka kultury panie mogły skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki ze studia Goldwell z Bartoszyc. Studio ufundowało też zestawy kosmetyków dla pań, które zdecydowały się wziąć udział w tanecznym konkursie.

Poza sceną, jeszcze przed imprezą oraz w jej trakcie w zaimprowizowanym studio fotograficznym odbyła się sesja fotograficzna z udziałem pań pracujących w ośrodku kultury. Kilka zdjęć z tej sesji prezentujemy w galerii poniżej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ale Babki #1948065 | 79.189.*.* 7 mar 2016 14:59

    Panie redaktorze nie jesteśmy aż takie tajemnicze:) Pomysł z nogami narodził się wiele wcześniej, jedynie ilość nóg nie była ustalona. Oczywiście wszystkie nogi serdecznie pozdrawiamy :) Ale Babki

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5