Zagrają dla życia Nikoli

2016-02-12 10:49:26 (ost. akt: 2016-02-12 16:41:30)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Być może tradycją w Bisztynku stanie się Turniej Charytatywny "Gramy dla życia". Taka jest wola organizatorów. Po raz pierwszy przeprowadzony zostanie już 20 i 21 lutego 2016 r. Odbędzie się w sali gimnastycznej gimnazjum. To całkowicie oddolna inicjatywa młodych mieszkańców miasteczka.
I Charytatywny Turniej "Gramy dla życia" organizowany jest dla Nikoli Rybickiej. To dziewczynka mieszkająca w gminie Kolno. W styczniu skończyła 2 latka. Przeszła już dwie poważne operacje, teraz zbieramy środki na 3 etap leczenia jej serduszka.

Serce Nikoli ma ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej. Do tego liczne anomalie: straddling prawostronnej zastawki przedsionkowo-komorowej, straddling i overding lewostronnej zastawki przedsionkowo-komorowej, skrajne zwężenie pnia płucnego, zwężenie prawej tętnicy płucnej.

Kwota potrzebna na operację to ok. 160 000 zł. Operacja musi się odbyć w pierwszej połowie 2016 r.


Jak już wiemy, w turnieju weźmie udział 16 drużyn piłkarskich, ale nie tylko grając możesz wspomóc walkę Nikoli z chorobą.

Podczas turnieju będą różne atrakcje: licytacje, kiermasze ciast i aukcje.

"Jeśli ktokolwiek chciałby przekazać jakieś fanty (pluszaki, książki itp.) na nasze kiermasze będziemy niezmiernie wdzięczni. Każda osoba, która chciałaby nam coś przekazać proszona jest o wiadomość (mail: turniej.charytatywnie@gmail.com, facebook). Liczy się najmniejszy drobiazg!" - piszą organizatorzy.

Turniej organizują Stowarzyszenie Przestrzeń w Bisztynku oraz stowarzyszenie Klub Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5