Zobacz, jak przebiegają ferie w ośrodku kultury w Bisztynku

2015-01-30 09:55:57(ost. akt: 2015-01-30 10:05:00)

Autor zdjęcia: Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku

Zapraszamy do śledzenia codziennych relacji z zajęć odbywających się w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.
27 stycznia

Podczas pierwszego dnia wspólnie opracowano regulamin, którego należy przestrzegać podczas zajęć.

Odbyło się również spotkanie z policjantami pracującymi w posterunku policji w Bisztynku: aspirantem Piotrem Kobuszewskim, sierżantem sztabowym Dariuszem Jaworski i aspirantem sztabowym Krzysztofem Szymczakiem, którzy powiedzieli, jak należy bezpiecznie spędzać ferie.

Opowiedzieli również o swojej pracy, o tym jak niebezpieczna i ważna jest praca w policji, w różnych wydziałach.

Największym jednak zainteresowaniem, poza odpowiedziami na zadawane pytania, okazało się demonstrowanie, jak zakuwa się potencjalnych przestępców w kajdanki oraz jak się ich obezwładnia. Każdy z uczestników otrzymał odblask oraz książeczki-poradniki dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy zajęć zimowych tworzyli ponadto zimowe rysunki-kolorowanki nowatorskimi technikami plastycznymi oraz uczestniczyli w zajęciach komputerowych.

28 stycznia

W środę dzieci uczęszczające na zajęcia zostały podzielone na dwie grupy i zmagały się w konkurencjach sportowych. Ponieważ jednak walka była bardzo zacięta, turniej nie został rozstrzygnięty, a ostateczna rozgrywka nastąpi w późniejszym terminie.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki prowadzone przez Sławomira Dojlido. W siedmiu grupach tworzone były samodzielnie poruszające się wyrzutnie, samochody, roboty. Jak mówił prowadzący, były to jedne z prostszych projektów. Te bardziej skomplikowane będą powstawać już w najbliższy wtorek.

Trwają również intensywne próby do MINI PLAYBACK SHOW. Młodzi artyści zaprezentują się przed swoimi rówieśnikami na zakończenie ferii w OKiAL, czyli w piątek 6 lutego.

29 stycznia

W czwartek odbyło się spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, którzy za pomocą bardzo interesującej prezentacji multimedialnej zapoznali najmłodszych z przyczynami pożarów i ich skutkami.

Dzieci uczęszczające na zajęcia dowiedzieli się również w jaki sposób działa zintegrowany system ratownictwa. Ratownik medyczny pracujący w PSP uczył również udzielania pierwszej pomocy.

Ponieważ zajęcia cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, otrzymaliśmy obietnicę, że latem ponownie zostanie zorganizowane spotkanie, na które strażacy przyjadą wozem strażackim.

Odbyły się również w grupach zajęcia garncarskie, na których powstawały pierwsze talerzyki i kubki z gliny. Dzieci ponadto bawiły się w kalambury i stare, sprawdzone już i nadal atrakcyjne, zabawy podwórkowe.

Organizatorzy


]kliknij tutaj[/url]

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5