Troszkowo: Wnuczęta, babcie, dziadkowie i św. Mikołaj

2015-01-24 21:00:40(ost. akt: 2015-01-24 20:45:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Karnawał i niedawno minone dni Babci i Dziadka były okazją do zorganizowania w świetlicy w Troszkowie specjalnego balu dla najmłodszych oraz ich babć i dziadków. Wnuczęta odwiedził tez świety Mikołaj z prezentami.
Karnawałową zabawę dla wnucząt, babć i dziadków z wizytą św. Mikołaja zorganizowali mieszkańcy Troszkowa przy współpracy z ośrodkiem kultury w Bisztynku i przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dla babć i dziadków z programem artystycznym wystąpiły wnuczęta a potem wręczyły im upominki. Były konkursy na strój wnuka, wykonany przez babcię lub dziadka, ze starych egzemplarzy gazet, konkursy taneczne i plastyczne.

Najmłodsi z niecierpliwością czekali na wizytę świętego Mikołaja. Gdy się pojawił w świetlicy wiejskiej otoczyły go szczelnie w oczekiwaniu na prezent. Nie wszyscy chcieli recytować wierszyk, śpiewać lub tańczyć, ale Mikołaj dawał się przekonać, że nawet ci niechętni do występu byli grzeczni w 2014 roku.

Świetlica wiejska w Troszkowie ledwie pomieściła wszystkich chętnych do zabawy. Każdy mógł spróbować pysznych ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez gospodynie z sołectwa.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl]kliknij tutaj[/url]


Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5