Victoria Bartoszyce nadal gra w Pucharze Polski

2014-10-01 18:20:58(ost. akt: 2014-10-01 19:15:24)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Victoria Bartoszyce pokonała w 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski Redutę Bisztynek 1:3 (0:1). Mecz rozegrano w Bisztynku. W tym spotkaniu, drużyn z odległych od siebie klas rozgrywkowych, do 84 minuty utrzymywał się remis 1:1.
Kibice A-klasowej Reduty Bisztynek nie mieli wielkich nadziei na pokonanie IV-ligowej Victorii Bartoszyce w meczu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski, rozegranym dziś na stadionie w Bisztynku. Ta nadzieja jednak rosła wraz z każdą minutą meczu.

Piłkarze Victorii grali w polu znacznie lepiej, nie mieli żadnych kłopotow z ograniem piłkarzy gospodarzy i wyprowadzaniem ataków oraz tworzeniem sytuacji podbramkowych. Nie kończyli jednak akcji strzałami a jeśli strzelali to albo niecelnie, albo tak, że bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze złapaniem piłki. Dopiero w 30 minucie Przemysław Mazurek przelobował bramkarza Reduty i zdobyl pierwszą bramkę meczu. Ta niemoc strzelecka Victorii dawała wspomnianą na początku nadzieję kibicom znacznie przecież niżej notowanej Reduty.

W drugiej połowie, po początkowej przewadze i kilku strzałach obronionych przez Moskalika z Reduty piłkarze Victorii właściwie przestali grać. Gospodarze coraz śmielej poczynali sobie pod bramką rywali i wreszcie w 66 minucie soczystym strzałem, z około 16 metrów, bramkarza Victorii pokonał Patryk Pietruszczyk. Na stadionie zapachniało sensacją, tym bardziej, że kilka minut później gospodarze stworzyli stuprocentową sytuację bramkową. Niestety Sikorski, z kilku metrów, nie trafił w pustą bramkę.

Zwycięskie gole dla Victorii padły dopiero w 84 minucie po dokładnym dośrodkowaniu i "główce" Zawadzkiego. Dzieła dokończył Mazurek w 88 minucie meczu strzelając na 1:3. Takim wynikiem mecz się zakończył.

Victoria w slabym stylu wyeliminowała z rozgrywek Redutę Bisztynek. W 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski zagra z MKS Korsze, który dziś w Dobrym Mieście pokonał DKS Dobre Miasto 0:1.