Jedyna taka strzelnica w powiecie nowomiejskim

2023-11-14 12:18:06(ost. akt: 2023-11-14 12:34:57)
Goście otwarcia mogli wypróbować swoje umiejętności strzeleckie

Goście otwarcia mogli wypróbować swoje umiejętności strzeleckie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół w Bielicach miało miejsce się uroczyste przecięcie wstęgi do nowo zorganizowanej wirtualnej strzelnicy. Jest to jedyna taka inwestycja w powiecie nowomiejskim .
W Zespole Szkół w Bielicach funkcjonuje obiekt wirtualnej strzelnicy, który służy szkoleniu młodzieży i w perspektywie będzie dostępny dla mieszkańców całego powiatu nowomiejskiego.
Wirtualną strzelnicę oficjalnie otworzył Arkadiusz Dobek, wójt Gminy Biskupiec w towarzystwie Marzeny Gapskiej, dyrektorki zespołu szkół. Na uroczystość przybyło wielu oficjalnych gości, a wśród nich posłowie Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz.
Jedyna w powiecie nowomiejskim wirtualna strzelnica kosztowała 159 tysięcy złotych brutto. Projekt Gminy Biskupiec został dofinansowany środkami Ministerstwa Obrony Narodowej. Korzystający z obiektu mogą strzelać z laserowych replik broni strzeleckiej, doskonaląc w ten sposób umiejętności strzeleckie.
— Od stycznia przyszłego roku strzelnica będzie miała harmonogram i korzystać z obiektu będą mogli wszyscy chętni — powiedziała Marzena Gapska, dyrektorka Zespołu Szkół w Bielicach. ul
Wójt Arkadiusz Dobek jest zadowolony ze swoich wyników strzeleckich


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5