Nowe auto w strażackiej służbie ochotników z Biskupca

2023-09-25 12:24:41(ost. akt: 2023-09-25 12:58:21)
Przekazanie kluczyków do nowego wozu

Przekazanie kluczyków do nowego wozu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Strażacy ochotnicy z jednostki w Biskupcu otrzymali nowy samochód Ratowniczo – Gaśniczy na podwoziu marki MAN. Auto zostało przekazane druhom w uroczysty sposób.

Na uroczysty apel z wręczeniem samochodu ochotnikom przybyło wielu gości. Byli parlamentarzyści, oficerowie PSP, samorządowcy i mieszkańcy gminy Biskupiec, a wśród nich liczni sponsorzy biskupieckiej OSP. W komplecie przybyli biskupieccy druhowie i ich partnerzy z zaprzyjaźnionych jednostek.
Zgromadzonych na uroczystym apelu przywitał Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec. Następnie głos zabrał dh Jan Atłachowicz, naczelnik OSP w Biskupcu, który przypomniał historię jednostki sięgającą 1891 roku.
Obecnie OSP w Biskupcu należy do wiodących jednostek powiatu nowomiejskiego. W szeregach biskupieckiej straży jest 39 członków i jak zauważa naczelnik Atłachowicz, do jednostki garną się młodzi ludzie, co dobrze rokuje na przyszłość. Flota pojazdów OSP w Biskupcu liczy 3 samochody. Jeden z nich, 18-latek, mercedes atego, został niedawno sprzedany jednostce OSP z miejscowości Szczawin w gminie Zgierz. Teraz mercedesa zastąpił nowy wóz marki MAN, który kosztował trochę ponad 1,2 miliona złotych. Fundusze na zakup pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Głównej PSP, Urzędu Marszałkowskiego i środków gminy Biskupiec.
Akt przekazania auta odczytał dh Grzegorz Dembek, komendant gminny, po czym wóz poświęcił ks. kapelan Maciej Górka.
Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia odznaczeń druhom z biskupieckiej jednostki. [Nazwiska uhonorowanych podamy w najbliższym, czwartkowym, wydaniu "Gazety Nowomiejskiej"]
Z okazji pozyskania nowego sprzętu, druh prezes – Jerzy Dobies, otrzymał wiele życzeń i gratulacji. Druhowie ochotnicy natomiast nie szczędzili słów uznania dla Arkadiusza Dobka, gospodarza gminy i jednocześnie druha ochotnika, podkreślając, że nowy nabytek, to głównie zasługa wójta, a także radnych.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5