Karbowianie z Karbowa wzięli Grand Prix łąkorskiego festiwalu

2022-11-12 19:43:14(ost. akt: 2022-11-12 20:05:42)
Byle Babki z Łąkorza na scenie na festiwalowej scenie

Byle Babki z Łąkorza na scenie na festiwalowej scenie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Kulturalnych Łąkorza. W sobotę odbyła się już ósma edycja spotkań zespołów śpiewaczych, a festiwal miał charakter konkursu.
Na scenie Wiejskiego Domu Kultury wystąpiło 9 zespołów, reprezentujących miejscowości z regionu warmińsko - mazurskiego i kujawsko - pomorskiego. Były to Byle Babki z Łąkorza, które zaśpiewały poza konkursem, Józefinki ze Świecia nad Osą, Wrzosy z Lubawy, Rakowianki z Rakowic, a także zespół Wrzosy z Rypina. Ponadto na łąkorskiej scenie zaśpiewał zespół Karbowianie z Karbowa, Arioso ze Świedziebni, Anibabki reprezentujące Kurzętnik i Pokrzydowianki z Pokrzydowa.
Każdy z zespołów zapowiadał się sam. Wszyscy opowiadali zgromadzonym na sali, od ilu lat zespół istnieje, jaki ma repertuar i podkreślali, że są nie po raz pierwszy na festiwalu w Łąkorzu.
Wykonawców oceniało jury, w którego składzie znaleźli się: Karolina Sobolewska, Jan Ostrowski i Marek Szychowski. Komisja ostatecznie zdecydowała, że Grand Grix festiwalu otrzyma zespół Karbowianie z Karbowa, natomiast pierwsze miejsce przyznano Anibabkom z Kurzętnika. Drugie miejsce przypadło zespołowi Arioso ze Świedziebni, a trzecie Rakowiankom z Rakowic. Pozostałe grupy śpiewacze wyróżniono pamiątkowymi statuetkami. Puchary i wyróżnienia za udział wręczali Zbigniew Ziejewski, poseł na Sejm RP, Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski, Małgorzata Szustak, organizatorka festiwalu oraz juror Marek Szychowski. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5