Ślubowanie pierwszaków ze szkoły w Łąkorzu i przyrodnicze upamiętnienie wydarzenia

2022-11-01 22:10:36(ost. akt: 2022-11-01 22:19:40)
Pierwszoklasiści w wychowawczynią Angeliką Dobek

Pierwszoklasiści w wychowawczynią Angeliką Dobek

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Szkole Podstawowej w Łąkorzu miała miejsce uroczysta akademia z okazji pasowania uczniów klasy pierwszej. W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele społeczności szkolnej, KGW z Łąkorza, Rady Rodziców oraz rodzice i uczniowie.
Na początku pierwszoklasiści wystąpili przed zebranymi, a do części artystycznej skrupulatnie przygotowywali się i trenowali od miesiąca z wychowawczynią Angeliką Dobek.
Do powitania nowych uczniów w łąkorskiej szkole dołączyła również klasa II, która wierszykami i miłą piosenką powitała i zachęciła klasę pierwszą do nauki. W akademii uczestniczył również chór pod okiem Sylwii Pisarskiej, zaś konferansjerką zajęli się uczniowie V klasy. Miło było słuchać wierszyków i piosenek w wykonaniu uczniów. W przedstawieniu pojawił się też akcent patriotyczny.
Po uroczystej przysiędze, którą brzmiała: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”, maluchy zostały pasowane wielkim ołówkiem na uczniów przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe kotyliony, dyplomy, słodycze i drobne upominki.

Po ceremonii uczniowie klasy pierwszej z rodzicami i wychowawczynią posadzili pamiątkowe drzewko, które co roku będzie im przypominało o ważnym wydarzeniu. Spotkanie zakończyło się przy torcie, cieście i kawie.
Wychowawczyni dziękuje rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by dzień był naprawdę piękny. red

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5