Zawody konne w Trzech Podkowach trwają...

2022-07-16 13:16:31(ost. akt: 2022-07-16 13:24:10)
Piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu CSI2* w Biskupcu wygrał Marek Lewicki

Piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu CSI2* w Biskupcu wygrał Marek Lewicki

Autor zdjęcia: Joanna Bręklewicz

W Ośrodku jeździeckim Trzy Podkowy Trwają Międzynarodowe Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody. Piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu CSI2* w Biskupcu wygrał Marek Lewicki.
W pierwszym konkursie zaliczanym do światowego rankingu tegorocznej imprezy w Biskupcu wystartowało dziś 57 par. Zawodnicy zaprezentowali dziś wysoką formę, bo aż 21 par bezbłędnie pokonało parkur o wysokości 145 cm bez punktów karnych i zakwalifikowało się do startu w rozgrywce. W finałowym barażu zerowy wynik powtórzyło 12 z nich, a zacięta walka trwała do samego końca. Ostatecznie najlepszy przejazd należał do Marka Lewickiego na La Pezi. To ósme zwycięstwo tego zawodnika w klasie Longines Rankings, ale pierwsze tej 9-letniej klaczy.
Na miejscu drugim uplasował się Dawid Skiba na wałachu La Vulkano L, a Top 3 zamknął Kamil Grzelczyk na Mister Dr Heigl. Dzisiejszy zwycięzca Marek Lewicki był też czwarty na swoim drugim koniu – ogierze Itoulon B.
Konkurs Średniej Rundy, o puchar De Heus Polska, zakończył się zwycięstwem Marty Konarskiej na klaczy Lili Marlene. Miejsce drugie zajął reprezentant Estonii Gunnar Klettenberg na koniu Jolanda, a trzecia była Amelia Szczupakowska na Chaccos Boy.
W konkursie dla koni sześcio- i siedmioletnich najlepsza była dziś klacz Kaloma N pod Malwiną Urbańska. Drugie miejsce zajął Mateusz Tyszko na Corazzi, a trzecie Dawid Skiba na koniu Lapsus L.
Najlepszym koniem pięcioletnim dzisiejszego konkursu o puchar Trzy Podkowy została Ramatuelle FDS pod Mateuszem Tyszko. Na miejscu drugim uplasował się Arthur C Z dosiadany przez Szymona Stasiaka, a na trzecim Calabria Hippica pod Maciejem Kostrzewskim.

Konkurs Elite Tour, o puchar Tarant Events, wygrała Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena. Tuż za nią uplasowała się Zuzanna Niziołek na koniu Marika, a trzecia była Agnieszka Olszewska dosiadająca klaczy Tajna.
W porannym konkursie Small Tour, o nagrodę KJ Lotar Biskupiec, najlepsza okazała się Paulina Słoniec na Die Kleine Lady. Miejsce drugie zajęła Anna Stasiak na klaczy Con Cordia, a trzecie Karolina Bar na Ever So Clever.

Dzisiaj dalszy ciąg sportowych zmagań w Biskupcu. Z pewnością wiele emocji towarzyszyć będzie finałowi Średniej Rundy, rozgrywanemu pod nazwą Music Masters. Zapraszamy na hipodrom ośrodka Trzy Podkowy oraz przed ekrany – transmisja na żywo na stronie: https://tylkoskoki.pl/ts-tv/6672-csi-biskupiec-2022-relacja-online.html
Organizatorzy

PROGRAM
Sobota 16 lipca
15 – Finał rundy koni 5-letnich (115 cm), dwufazowy, o puchar Euro Trans
17 – Finał Medium Tour (135 cm), na punkty i czas, o puchar Steyer

Niedziela 17 lipca
godz. 8 – Finał Elite Tour (115 cm), na punkty i czas, o puchar Styropian Plus
9 – Finał rundy koni 6- i 7-letnich (130/135 cm), dwufazowy, o puchar BesPol
10:45 – Finał Small Tour (125 cm), na punkty i czas, o puchar Wójta Gminy Biskupiec
13:30 – Grand Prix LR (145 cm), z rozgrywką, o nagrodę firmy Linodrób, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5