„Ze strażakiem za pan brat” - spotkanie uczniów ze Szwarcenowa ze strażakami

2020-01-29 12:41:13 (ost. akt: 2020-01-29 12:44:01)
Po spotkaniu wykonano pamiątkową fotografię

Po spotkaniu wykonano pamiątkową fotografię

Autor zdjęcia: SP Szwarcenowo

Dnia 13 stycznia 2020 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szwarcenowie odbyło się spotkanie za strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Miasta Lubawskiego.
Do szkoły przyjechali zastępca komendanta st. kpt. mgr inż. Krzysztof Szałkowski oraz mł.ogn.inż. Sławomir Górzewski. Panowie opowiedzieli dzieciom o trudach pracy strażaków, jakie warunki musi spełnić osoba aby zostać strażakiem. Jak również o tym czym zajmują się strażacy gdy nie gaszą pożarów. Poprowadzili pogadankę z dziećmi na temat jak bezpiecznie spędzić ferie. Uwrażliwiali również na niebezpieczny „czad”. Przypomnieli numery alarmowe, jak również jakie informacje należy podać podczas wzywania pomocy. Miłym akcentem były przygotowane bajki o strażakach jak również kolorowanki które zostały rozdane dzieciom. Spotkanie zostało zainicjowane przez wychowawczynię klasy II panią Angelikę Dobek, która również zaprosiła klasę I z wychowawczynią Edytą Boguszewską. Było to miłe i bardzo pouczające spotkanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

SP Szwarcenowo

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5