Impreza z chlebem i miodem w rolach głównych

2019-07-14 23:13:05(ost. akt: 2019-07-14 23:20:18)
Degustacja konkursowych chlebów

Degustacja konkursowych chlebów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedzielne popołudnie w Łąkorzu zdominował Festiwal Chleba i Miodu, zorganizowany przez miejscowe Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego oraz Rejonowe Koło Pszczelarzy w Nowym Mieście.
Impreza miała wyjątkowo liczną publiczność, a goście zjechali nawet z odległych miejscowości. Najpierw wszyscy chętni udali się do kościoła parafialnego, by wysłuchać mszę świętą, po której nastąpił przemarsz do Wiejskiego Domu Kultury.

Przed rozpoczęciem imprezy pracowała komisja oceniająca konkurs na najlepszy chleb, który przygotowali indywidualni uczestnicy i miód dostarczony przez właścicieli pasiek.

Jurorzy, którym przewodził Jan Skuzjus ocenili 22 bochenki i uznali, że najlepszy chleb wypiekła Grażyna Podgórska. Druga była Beata Ulińska, a trzecia Marlena Sadowska. Natomiast najlepszy miód, zdaniem komisji, pochodził z pasieki Stanisława Milewskiego. Drugą lokatę przyznano Zenonowi Knorps, a trzecią Tadeuszowi Piwowarczykowi.

Podczas festiwalu podsumowano konkurs plastyczny dla uczniów szkół z całego powiatu nowomiejskiego i wręczono upominki. Organizatorzy pamiątkowymi dyplomami uhonorowali również osoby zaangażowane w organizację festiwalu.
Ponadto odbywał się pokaz przygotowania ciasta chlebowego, odbyły się też publiczne wykłady na temat właściwości produktów pszczelich.

Na miejscu można było zakupić produkty pszczele, lokalne smakołyki i pamiątki. Nie nudziły się również dzieci, bowiem czynne były urządzenia służące zabawie.

Imprezę ubogacił występ nowomiejskiego chóru Cantamus pod dyrekcją Iwony Mrozińskiej, wystąpił także zespół instrumentalny prowadzony przez Antoniego Bałaszewicza. ul

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ks. Andrzej (na wakacjach w okolicy) #2762298 | 95.49.*.* 15 lip 2019 08:34

    Po pierwsze: nie "wysłuchać Mszy Świętej", lecz "uczestniczyć we Mszy Świętej" (aktywnie!, tego wymaga od Katolika pierwsze przykazanie kościelne). W epoce Mszy Świętej transmitowanej przez radio wysłuchać Mszy Świętej można nawet, za przeproszeniem, siedząc na muszli klozetowej, ale nie o profanację tu chodzi, a o poziom zaangażowania. A po drugie: gramatyka . Jeśli już nawet pominąć dobór słowa, to nie "wysłuchać Mszę Świętą,", ale wysłuchać Mszy Świętej". Po trzecie wreszcie, elementarny szacunek do Eucharystii, która dla każdego Katolika powinna być najwyższą wartością, wymaga, aby słowa "Msza Święta" pisać wielką literą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5