Wieści ze szkoły w Lipinkach

2015-06-25 12:00:00(ost. akt: 2015-06-24 18:32:20)
Pamiątkowe zdjęcie na podsumowanie projektu w szkole w Lipinkach

Pamiątkowe zdjęcie na podsumowanie projektu w szkole w Lipinkach

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach odbył się Piknik Rodzinny. Podsumowano też projekt "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato".
* Dnia 17 czerwca 2015 r. wychowawczyni klasy II p. Maria Borowiecka wraz z uczniami i przy dużym zaangażowaniu rodziców, zorganizowała piknik rodzinny. Głównym celem tego spotkania była integracja wszystkich rodzin oraz wesoła zabawa.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły- p. Jolanta Szymecka, rodzice, dziadkowie i dzieci. Wychowawczyni powitała zebranych. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niespodzianką dla wszystkich była wystawa prac plastycznych z portretami rodziców oraz listy napisane do członków rodziny.
Wiele radości uczestnikom imprezy dostarczyły konkursy: rzut woreczkiem do celu, hula-hop oraz quiz „ Co wiem o sobie?”. Wiele emocji dostarczyło rodzicom rysownie drzewa genealogicznego. W krótkim czasie powstały piękne prace. Na zakończenie uroczystości każda rodzina otrzymała dyplom z następującym wpisem: „Dla wspaniałej rodziny za ogromne pokłady miłości, cierpliwości i zrozumienia”. Całość okraszona została pysznym ciastem i potrawami z grilla. Niespodzianką dla dzieci były lody ufundowane przez Panią Dyrektor. Imprezę można uznać za udaną.

* 18 czerwca w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach odbyło się podsumowanie projektu „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” realizowanego w oddziale przedszkolnym przez P. Małgorzatę Wieczorek. Celem projektu było rozwinięcie zainteresowania książką u najmłodszych oraz umacnianie więzi rodzinnych poprzez codzienne czytanie bajek do poduszki. W co piątkowych, przedszkolnych spotkaniach uczestniczyli rodzice oraz społeczność lokalna, ciekawie interpretując mniej lub bardziej znane bajki. Do końca maja dzieci dostarczyły rodzinnie wykonane różnymi technikami prace plastyczne na temat wybranej przez siebie bajki. Prace można było oglądać w szkolnej galerii. Podczas podsumowującego spotkania wręczono podziękowania wszystkim wspierającym projekt.
Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek oraz Sekretarz Gminy Julia Baranowska wręczyli dzieciom upominki zakupione dzięki ogromnej życzliwości sponsorów: P. Barbarze Kardyś, Lucynie Jabłońskiej i Sylwii Laskowskiej. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

SP Lipinki

Pamiątkowe zdjęcie na podsumowanie projektu w szkole w Lipinkach


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5