Ruszył nowy blok operacyjny w Biskupcu

2020-03-26 16:11:16(ost. akt: 2020-03-26 16:27:52)

Autor zdjęcia: Szpital Powiatowy w Biskupcu

W modernizowanym Szpitalu Powiatowym w Biskupcu ruszył nowy blok operacyjny. Powstał w ramach największej, jak dotąd, inwestycji Powiatu Olsztyńskiego.
Prace nad budową bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni rozpoczęły się jesienią 2018 r. Mowa o trzech nowoczesnych salach operacyjnych wraz z zapleczem medycznym i socjalnym. 25 marca zespół medyczny przeprowadził w nowych warunkach pierwszy zabieg.

– Zaczęliśmy od zabiegu w sali dedykowanej ortopedom. Jest ona większa od pozostałych, ponieważ znaczna część naszych pacjentów to osoby z problemami układu ruchu potrzebujący na przykład wszczepienia endoprotezy. Wykonujemy bardzo dużo takich zabiegów. Sala jest wyposażona w całe instrumentarium potrzebne ortopedom, a także nowoczesne kardiomonitory i aparaty do jeszcze bezpieczniejszej anestezjologii. Pierwszy zabieg nie był mocno skomplikowany, bo było to złożenie złamanej nogi, wszystko poszło zgodnie z planem, pacjent czuje się dobrze – opowiada Marta Maciejewska, dyrektor szpitala.

W placówce rozpoczął się już kolejny etap modernizacji. Ekipy remontowe weszły do starego bloku operacyjnego i starej izby przyjęć. – Koszt całej inwestycji to kwota około 24 mln zł, z czego około 19 mln zł pochodzi z budżetu Powiatu. Bardzo się cieszymy, że ogromna część całego zadania została wykonana i część pacjentów już może odczuć pozytywne efekty zmian. Czekamy na zakończenie wszystkich prac – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Ten planowany jest na koniec wiosny. – Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pokrzyżuje nam planów, powinniśmy być gotowi na przełomie maja i czerwca. Bardzo na to liczymy, bo jesteśmy po to, by nieść pomoc pacjentom i chcemy to robić profesjonalnie i w warunkach na miarę XXI wieku – dodaje M. Maciejewska.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5