Dzieci z biskupieckich szkół otrzymały smaczne i ekologiczne śniadanka [ZDJĘCIA]

2019-11-15 11:24:02 (ost. akt: 2019-11-15 12:35:00)

Autor zdjęcia: Milena Siemiątkowska

W piątek (15 listopada) w biskupieckich szkołach odbyła się akcja "Nie zapomnij o Drugim Śniadanku". Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.
O tym, jak ważne jest drugie śniadanie, od lat powtarzają specjaliści żywienia. Edukowanie najmłodszych o zdrowych posiłkach jest bardzo istotne, dlatego biskupiecki Park Handlowy Tu i Teraz pod patronatem Grupy WM, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej” i „Naszego Olsztyniaka” po raz kolejny zorganizował akcję „Nie zapomnij o drugim śniadanku”.

Przedstawiciele "Gazety Olsztyńskiej" przypomnieli dzieciom, że drugie śniadanko to ważny element diety, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przekazali także cenną wiedzę na temat dobrze skomponowanej diety i zachęcali do ruchu na świeżym powietrzu.

Co roku odwiedzamy uczniów klas pierwszych szkół podstawowych nr 2 i 3 w Biskupcu. To miłe spotkanie przy smacznym posiłku jest okazją do rozmowy na temat prawidłowego odżywiania.


Podczas akcji dzieci opowiadały o tym, co jedzą na śniadanie. Wśród wymienionych produktów znalazły się płatki z mlekiem, kanapki z serem, szynką, pasztetem czy miodem. Do tego jajecznica, parówki, tosty i naleśniki. Dzieci wymieniały także produkty, które zabierają ze sobą do szkoły: kanapki z serem, rogaliki, kabanosy i batoniki. Znacznie rzadziej pierwszoklasiści wymieniali owoce i warzywa. Za to chórem odpowiadali, że najzdrowsza do picia jest woda.

Po spotkaniu uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdrowe odżywianie jest nam potrzebne do tego, żebyśmy byli zdrowi, silni i mogli się skupić, a przy tym dobrze uczyć.


Motywem przewodnim tegorocznej edycji była ekologia. Dlatego w tym roku kolorowe lunchboxy zostały zastąpione ekologicznymi woreczkami śniadaniowymi.

Łącznie rozdano około 100 śniadanek. W ekologicznych woreczkach dzieci znalazły świeże owoce: banany i jabłka.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5