Tragedia na trasie Pisz-Biała Piska. Młody kierowca BMW zginął na miejscu

2021-09-27 10:02:43(ost. akt: 2021-09-27 13:40:22)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W wypadku zginął 25-letni mężczyzna, który jechał pojazdem marki BMW. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do wielu kolizji drogowych oraz do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w sobotę (25 września br.) przed godz. 4.00 na trasie Biała Piska–Pisz. Kierujący pojazdem marki BMW jechał od strony Białej Piskiej. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem marki BWM kierował 25-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło też w piątek (24 września br.) po godz. 23.00 na trasie Wierzbiny- Bemowo Piskie. Kierujący pojazdem marki Opel Astra nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad autem i zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Pojazdem marki Opel Astra kierował 19-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który nie doznał obrażeń. Mężczyzna ten miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Podobne zdarzenie drogowe miało miejsce w sobotę (25 września br.) po godz. 17.00 na drodze z Pisza do Pogobia Średniego. Kierujący pojazdem marki Seat na łuku drogi najwyraźniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Samochodem marki Seat kierował 52-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna jechał sam. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie doznał żadnych obrażeń.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Ruciane-Nida, który jechał samochodem marki Fiat Panda. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w sobotę (25 września br.) po godz. 2.00 w Piszu. Badanie stanu trzeźwości kierującego fiatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcy, którzy jechali na tzw. „podwójnym gazie” stracili prawo jazdy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5