Już dziś Znicz wróci na murawę w Białej Piskiej. Ugości RKS Radomsko

2021-03-27 10:00:00 (ost. akt: 2021-03-27 07:44:37)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Po raz pierwszy od przerwy zimowej Znicz wybiegnie na boisko w Białej Piskiej! W dzisiejszym meczu 21. kolejki podejmie RKS Radomsko (walczący o awans do grupy mistrzowskiej). Czerwono-zieloni meczem tym zakończą fazę zasadniczą.
To ostatnia odsłona rundy zasadniczej przed podziałem stawki na grupy mistrzowską i spadkową. Mecz Znicza z RKS Radomsko to jedno ze starć, w którym mogą paść ważne rozstrzygnięcia. Biała Piska jest już pewna gry z czołówką w fazie finałowej, ale goście mają jeszcze cień szans na awans do pierwszej ósemki. Muszą jednak przede wszystkim zgarnąć komplet punktów i liczyć na potknięcia kilku innych rywali.

Znicz wiosną zagrał dwa mecze i wywalczył w nich cztery punkty. Oba spotkania odbyły się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, więc dziś czeka nas pierwsze starcie na naturalnej murawie. To będzie także pierwsze spotkanie po zimowej przerwie rozgrywane w Białej Piskiej. Nasz zespół po bardzo dobrym występie przed tygodniem (w starciu z Ruchem) ciężko pracował na treningach, by być w jeszcze lepszej dyspozycji.

Goście zaczęli rundę do zwycięstwa 3:0 z KS Wasilków, a w przed tygodniem bezbramkowo zremisowali w derbach z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Do Białej Piskiej z pewnością przyjadą z myślą powalczenia o komplet punktów, który może dać im nawet awans do ósemki po podziale tabeli. Jeśli RKS nie zdoła sobie zapewnić utrzymania w ten sposób, to po podziale tabeli może utrzymywać się w czołówce grupy spadkowej.

Znicz z zespołem z województwa łódzkiego grał do tej pory tylko raz. RKS gościł w Białej Piskiej na początku poprzedniego sezonu. Rywalizacja nie przyniosła wówczas rozstrzygnięcia. Dziś powinniśmy zobaczyć jednak gole. Stawka spotkania i forma choćby Bartka Giełażyna, który w dwóch marcowych meczach zdobył trzy bramki, raczej gwarantują emocje.

Niestety obostrzenia sanitarne uniemożliwiają rozegranie meczu z udziałem kibiców. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w internecie na stronie TVCOM.pl.

Początek meczu o godz. 15.00, a transmisja rozpocznie się ok. 10 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Znicz Biała Piska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5