By działać zgodnie z prawem, zagrają mecz w... Kolnie

2021-03-11 11:00:00 (ost. akt: 2021-03-11 07:38:32)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

– By działać zgodnie z prawem musimy wyjechać do sąsiedniego województwa podlaskiego – mówi Jacek Jankowski, prezes Znicza. Czerwono-zieloni zamiast na własnej murawie, w roli gospodarza wystąpią na murawie w Kolnie. Ich rywalem będzie przedostatnia w tabeli Olimpia Zambrów.
– Nie spełniamy warunków, które umożliwiają organizowanie spotkań w obecnych realiach epidemiologicznych, a raczej prawnych, obowiązujących w naszym województwie. Nasi zawodnicy nie pobierają stypendiów, o których mowa w przepisach, ani nie są na kontraktach zawodowych. Nie było mowy o przełożeniu meczu. Łódzki Związek Piłki Nożnej chce rozegrać zgodnie z terminarzem do końca marca rundę zasadniczą, po której nastąpi podział tabeli i ustalony zostanie harmonogram gier na dalszą część rozgrywek. Boisko w Kolnie znamy, bo rozegraliśmy tam część sparingów. Organizacja meczu w obcym terenie to dużo więcej formalności, ale cieszymy się, że wraca ligowe granie. Liczymy na dobry występ naszego zespołu, który w trakcie przygotowań wykonał dużo pracy.

– W lutym zorganizowaliśmy m.in. tygodniowy obóz w Iławie. Ostatnie występy w sparingach pokazały, że forma zespołu rośnie. Chcemy zagrać w grupie mistrzowskiej, powalczyć z najlepszymi zespołami w lidze, których celem będzie awans. Pozostanie w ósemce możemy załatwić sobie już w sobotę. To byłby najlepszy scenariusz, ale zdajemy sobie sprawę, że w każdym z trzech najbliższych meczów czeka nas zacięta walka o punkty – podsumowuje Jankowski, ceniony działacz piłkarski, wielokrotnie nominowany m.in. do w plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej do tytułu "Działacz Roku".

Obrazek w tresci

Bez kibiców. Co z transmisją?

Bez względu na województwo, kibice wciąż mają "odgórny" zakaz wstępu na stadion. Ekipa jedynego III-ligowca powiatu piskiego zapewnia jednak, że jeśli warunki techniczne pozwolą, to spotkanie będzie można śledzić za sprawą internetowej relacji na żywo. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, to będzie ona dostępna na facebookowym profilu Znicza Biała Piska.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5