Zakaz wstępu na poligon! Będą strzelać

2019-06-28 09:01:56 (ost. akt: 2019-06-28 09:12:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Od 1 do 5 lipca br. w godz. od 9.00 do 14.30 na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim realizowane będą zajęcia z wykorzystaniem materiałów wybuchowych.
Ponadto w dniach 1-6 lipca istnieje możliwość wykorzystywania materiałów wybuchowych do niszczenia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w godz. od 8.00 do 20.00.

Powyższe zajęcia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy - poligon.

Za nieprzestrzeganie powyższego zakazu będą nakładane kary administracyjne.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym gdzie występują duże zagrożenia zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą - w dzień i czerwonym światłem w nocy, które oznaczają "ostre strzelanie".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5