Gwiazdy świecą także dla nas. Światowy Dzień Seniora w Bartoszycach

2023-11-24 16:00:00(ost. akt: 2023-11-24 16:11:53)

Autor zdjęcia: Materiały UM Bartoszyce

W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Seniora. O tym święcie nie zapomniał też Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach. Uroczystość odbyła się we wtorek 14 listopada w Bartoszyckim Domu Kultury.
Dzisiejszy senior jest nie tylko mądry doświadczeniem wielu lat życia, ale też pełen energii i radości życia, bo wie co w tym życiu jest najważniejsze i nie przejmuje się drobiazgami. Wie też, że świat jest na tyle ciekawy, że wciąż można znaleźć w nim coś dla siebie i ciągle poznawać coś nowego, uczyć się i rozwijać.

Bartoszyccy seniorzy 14 listopada obchodzili swoje święto. Imprezę zorganizowali w Bartoszyckim Domu Kultury. Przybyło na nią ok. 150 osób! Spotkanie uświetniły występy artystyczne. Na scenie pojawili się m.in. Nadia Szablak, Emila Pszczoła, Antonina i Marianna Kalisz, zespól "Gala" oraz Mateusz Kania.

Była to okazja do gratulacji i podziękowań. Gratulacje dla seniorów oraz symboliczny bukiet kwiatów burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski złożył na ręce przewodniczącej związku Danucie Zalewskiej. Natomiast pani Danuta podziękowała za dobrą współpracę burmistrzowi Piotrowi Petrykowskiemu oraz Kamilowi Runiewiczowi, dyrektorowi Bartoszyckiego Domu Kultury.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, który członkom PZREiI pomogli przygotować pracownicy Urzędu Miejskiego.

Członkowie związku na swoim profilu Facebook napisali m.in.: "Światowy Dzień Seniora to doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych i ich rodzinach. Życzymy wam wszystkim przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze, bo ono jest niezbędne na realizację planów, marzeń i wspólnych wyzwań. Życzymy, żeby wam dalej się chciało, żebyście wciąż mieli nowe i szalone pomysły, żebyście dbali o siebie, kochali siebie i nie bali się sięgania gwiazd, bo one świecą także dla nas".


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5