Herb Bartoszyc na studzienkach? Nie w tym roku

2023-05-24 08:30:00(ost. akt: 2023-05-24 08:59:39)

Autor zdjęcia: arch. Jarosława Puszko

Do bartoszyckiego ratusza trafił pomysł, by na części pokryw studzienek deszczowych pojawił się symbol miejski. Takie znaki pojawiają się w wielu innych miastach, na przykład w Elblągu. W tym roku jednak nie ma na to środków w budżecie miejskim.
W sprawie wykonania kilkunastu pokryw studzienek deszczowych z elementami charakterystycznymi dla Bartoszyc do władz miasta interpelację skierował bartoszycki radny Jarosław Puszko.

— Zwracam się z zapytaniem dlaczego w centrum naszego miasta pokrywy studzienek deszczowych i kanalizacyjnych nie posiadają elementów charakterystycznych dla Bartoszyc? Czy istniałby możliwość wykonania takich pokryw? — dopytywał.

Jak dodał, w wielu miastach w Polsce pokrywy studzienek deszczowych i kanalizacyjnych posiadają elementy charakterystyczne dla miast, w których się znajdują.

— W infrastrukturze miejskiej powinno znaleźć się więcej akcentów dotyczących historii naszego miasta. Dobrym na to sposobem byłoby wykonanie kilkunastu pokryw studzienek kanalizacyjnych z elementami charakterystycznymi dla Bartoszyc. Na takich pokrywach można umieścić: herb miasta, sylwetkę Bramy Lidzbarskiej, czy też konnego rycerza - pierwszy historyczny herb — zasugerował radny.

W odpowiedzi burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski poinformował, że: "przedmiotowe przedsięwzięcie nie może być zrealizowane w roku bieżącym, gdyż jest to zadanie o charakterze inwestycyjnym i nie zaplanowano na to środków".

— W celu realizacji wspomnianej inwestycji niezbędne jest wnioskowanie o ujęcie zadania w projekcie budżetu miasta na 2024 rok. Dodatkowo na etapie projektu należy pamiętać, że zwieńczenia włazów kanałowych we wskazanej przez pana radnego lokalizacji tj. deptak, Plac Konstytucji 3 Maja, muszą spełniać wymagania normy określające grupy i klasy wytrzymałości — podkreślił burmistrz Bartoszyc.
RAZ


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5