Auto uderzyło w łosia, motocykl w sarnę

2023-04-17 09:37:00(ost. akt: 2023-04-17 09:39:12)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Zderzenie z sarną czy dzikiem jest niebezpieczne, a co dopiero z łosiem. Tylko ostrożna jazda z rozsądną prędkością może pomóc w uniknięciu tragicznych skutków takich zdarzeń.
We wtorek 11 kwietnia po godz. 5:00 doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej nr 592 na trasie Bartoszyce - Kinkajmy. Mężczyzna jadący hondą w kierunku Bartoszyc, uderzył w łosia, który nagle wbiegł na drogę.
21–letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego może mówić o dużym szczęściu, ponieważ nie odniósł żadnych obrażeń.

Do kolejnego zdarzenia na tej samej drodze doszło po godz. 13:00 w okolicach miejscowości Łabędnik Duży. Policjanci ruchu drogowego, kontrolując drogę wojewódzką nr 592, najechali na zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty z sarną.

Mieszkaniec Gdańska poinformował policjantów, że sarna wbiegła na drogę wprost pod jego pojazd. 33–latek nie miał szans na jakąkolwiek ucieczkę.
Po uderzeniu w zwierzę, motocyklista przewrócił się. Uskarżał się na ból lewego barku, dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie po przebadaniu go okazało się, że doznał złamania kości ramienia. Zwierzę nie przeżyło tego zderzenia.

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.
Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta zdejmijmy nogę z gazu – wówczas przy nagłym pojawieniu się zwierzęcia na drodze da nam to większe szanse na uniknięcie zderzenia lub złagodzi jego skutki.
Informacja KPP

Fot. Materiały KPP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5