Karatecy z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego byli na obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Polańczyku [zdjęcia]

2023-02-03 08:20:00(ost. akt: 2023-02-06 20:01:17)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

W dniach od 22 do 28 stycznia 2023 odbył się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Polańczyku, w którym uczestniczyło 110 zawodniczek i zawodników z bartoszyckiego i lidzbarskiego klubu oraz podległych filii.
— Program obozu został zrealizowany w całości, a zawodnicy przewidziani do najbliższych zawodów pod opieką naszych sensei pracowali mężnie i wytrwale dbając o kondycję, siłę, technikę walki — informuje sensei Andrzej Litwin 4 Dan. — W bogatym programie nie zabrakło zajęć w siłowni, na basenie, wycieczek pieszych i autokarowych. W zaciętej rywalizacji na "najlepszą grupę" bezkonkurencyjna okazała się grupa V prowadzona przez sensei Rafała Czerniewskiego.

W poszczególnych konkursach zwyciężali: Agata Kowalczyk (konkurs plastyczny) grupa mł., Zofia Sićko - grupa starsza. "Najfajniejszym chłopakiem" został Filip Paradowski - Piasecki, a dziewczyną Julia Kurek.

— Nie ominęła nas wspaniała dyskoteka, którą poprowadził wyjątkowy DJ Krzysztof Midura, gdzie Kamil Jeziorek i Małgorzata Murawska wytańczyli złote medale. — kontynuuje trener. — "Najładniejszą Dziewczyną" została Agata Kowalczyk, a "Najmłodszym uczestnikiem" Emil Godlewski. W tym roku prestiżowy tytuł "Samuraja Obozu" zdobył Michał Jasinowicz.

W przedostatnim dniu obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, który po kilkugodzinnych zmaganiach wszyscy zaliczyli pozytywnie. Na najwyższe stopnie zdali sempai: Dominika Klimaszewska, Artur Iskra, Damian Dydzinski (wszyscy 1 kyu).

Treningi prowadzili sensei: Jarosław Kwaśniewski 3 Dan, Krzysztof Szczepański 3 Dan, Renata Kwaśniewska 2 Dan, Rafał Czerniewski 1 Dan.
— Opiekę medyczną sprawowała niezawodna sempai Daria Crimella, która troskliwie dbała o nasze zdrowie. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, udział w obozie oraz wspólnie spędzony czas, osu! Do zobaczenia na letnim obozie — kończy relację sensei Andzzej Litwin.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5