Koncert „Kolęda przetrwania" w Sępopolu

2023-01-25 09:00:00(ost. akt: 2023-01-25 09:01:35)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W kościele pw. św. Michała Archanioła w Sępopolu w sobotę 28 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert „Kolęda przetrwania".
Na koncert zaprasza Instytut Pamięci Narodowej. Podczas tego wydarzenia, obok popularnych kolęd i pastorałek, wykonane zostaną również utwory obozowe i okupacyjne (np. Kolęda Katyńska czy Kolęda warszawskich powstańców do kompozycji Krzysztofa Falkowskiego). Organizatorzy chcą w ten sposób złożyć hołd tym, dzięki którym mamy możliwość cieszyć się Bożym Narodzeniem w niepodległej Polsce.

Wystąpią Zagan Acoustic pod kierownictwem artystycznym Pawła Zagańczyka oraz wokalistka Patrycja Kunert.
Zagan Acoustic to zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską.

Skład instrumentalny: Joachim Łuczak – skrzypce, Paweł Zagańczyk – akordeon, Jarosław Stokowski – kontrabas i Dawid Głowacki – klarnet.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa czasowa „Stutthof idzie! Ewakuacja więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof 25 stycznia – 12 marca 1945 roku”, przygotowana wspólnie z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej przygotuje również bezpłatne foldery, w których opublikowane zostaną fragmenty wspomnień byłych więźniów obozów koncentracyjnych i zagłady dotyczące wigilii i okresu świątecznego w obozach.

Wspólne kolędowanie z zespołem Zagan Acoustic zaplanowano wcześniej w Gdańsku, Gdyni i Ostródzie. 28 stycznia o godz. 18.00 muzycy pojawią się w Sępopolu. w kościele pw. Michała Archanioła, ul. Kościelna 3.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5