Mieszkanka gm. Bisztynek znęcała się na partnerem

2022-11-23 10:23:36(ost. akt: 2022-11-23 10:38:21)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Zwykle to kobiety są ofiarami przemocy w rodzinie, jedna od tej zasady zdarzają się wyjątki. 43-latka, mieszkanka gminy Bisztynek usłyszała zarzut znęcania się nad partnerem. Teraz może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Sobotni wieczór (19.11.22r.), dla 43 – letniej kobiety zakończył się zatrzymaniem w policyjnej celi. Wcześniej mieszkanka gminy Bisztynek awanturowała się z partnerem, który uciekł przed nią do siostrzeńca. Mężczyzna bał się wrócić do mieszkania i na przyjazd policji czekał u rodziny. Policjanci zastali w mieszkaniu pijaną kobietę, która twierdziła, że nie wie, o co chodzi, a następnie, gdy zobaczyła partnera krzyczała na niego i groziła mu śmiercią. Istniała konieczność zatrzymania kobiety.

Jej partner złożył zawiadomienie o znęcaniu się nad nim przez 43 – latkę w okresie ostatnich 5 lat. W czasie, gdy trzeźwiała w policyjnej celi, policjanci zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili jej zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerem. Prokurator wydał postanowienie oddające 43 – latkę pod policyjny dozór, zobowiązał ją do wyprowadzki od partnera i zakazał kobiecie bezpośredniego kontaktu z pokrzywdzonym.

Osoby dotknięte przemocą domową znajdą pomoc u swojego dzielnicowego. Kontakty do poszczególnych policjantów można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach w zakładce DZIELNICOWI i w darmowej aplikacji „Moja Komenda”. W sytuacjach nagłych należy dzwonić na nr alarmowy 112.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5