Dokonał krótkotrwałego użycia cudzego auta, wjechał w płot, a potem uszkodził 5 aut w Bartoszycach

2022-07-25 09:00:09(ost. akt: 2022-07-25 11:51:38)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

24.07.2022 otrzymaliśmy od czytelnika informację o nietypowym rajdzie samochodowym. Nieznany sprawca „pożyczył” sobie auto bez zgody właściciela. Trafił w płot, uszkodził pięć aut, a po odjeździe policjantów odstawił pojazd.
W niedzielę 24 lipca po godz. 16:00 otrzymaliśmy od czytelnika informację o kolizji na Traugutta w Bartoszycach. Jak się okazało, nie była to pierwsza interwencja policjantów związana z tym autem.
Fot. czytelnik

Najpierw funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że niezaznany pojazd uderzył w płot na ulicy Traugutta 16 w Bartoszycach. Sprawca odjechał, pozostawiając na miejscu tablicę rejestracyjną. Funkcjonariusze na jej podstawie ustalili auto (okazała się nim taksówka, od dłuższego czasu parkująca na ulicy), właściciela pojazdu oraz jego adres. Niestety, po przyjeździe na miejsce nikt im nie otworzył drzwi. Funkcjonariusze odjechali z miejsca zdarzenia.
Fot. Dariusz Dopierała

Nie minęło wiele czasu, a policjanci zostali poinformowani o tym, że sprawca ponownie wsiadł za kierownicę tego samego auta, tym razem uszkadzając pięć, zaparkowanych na ulicy aut. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Kiedy funkcjonariusze po raz kolejny odjechali po zakończeniu czynności, nieznany sprawca odstawił samochód na miejsce…
Fot. Dariusz Dopierała

Funkcjonariusze ustalili, że doszło do krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego (art. 289 kk). Nie wiadomo w jaki sposób sprawca dostał się do pojazdu.
Policja zabezpieczyła monitoring i poszukuje sprawcy.
Fot. Dariusz Dopierała

dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5