Podwójny gaz i podwójny pech kierowcy na trasie z Bartoszyc do Biskupca

2022-07-07 14:10:06(ost. akt: 2022-07-08 06:54:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Policjant powracający ze służby chciał wyprzedzić seata. Było to trudne, bo kierowca jechał slalomem. Kiedy zatrzymał się w zatoczce autobusowej, funkcjonariusz zatrzymał się i podszedł do auta. Kierowca miał podwójnego pecha.
We wtorek 5.07.22r., przed godz. 17:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem policjanta, który będąc w czasie wolnym ujął pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w Troszkowie. Policjant z bartoszyckiej policji jechał z Bartoszyc w kierunku Biskupca. Na trasie swojego przejazdu chciał wyprzedzić seta, jednak manewr ten był przez długi czas niemożliwy i mógł być niebezpieczny, ponieważ pojazd jechał salolem i nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Kierowca seta najwyraźniej zaczął zdawać sobie sprawę, że ta sytuacja trwa za długo, dlatego chcąc ułatwić przejazd, zjechał w zatokę autobusową. Jadący za nim policjant zaparkował za seatem i postanowił sprawdzić, czy siedzący za kierownicą mężczyzna jest trzeźwy. Nie był. Policjant zabrał mężczyźnie kluczyli i wezwał kolegów. Policyjna kontrola ujawniła, że mieszkaniec powiatu olsztyńskiego miał w organizmie prawie 1,7 promila alkoholu, a do tego kierował pomimo sądowego zakazu. To nie wszystko. 52 – latek był poszukiwanym do czynności prawnych i został zatrzymany w policyjnej celi. Jego auto trafiło na parking strzeżony.

Mężczyzna odpowie przed sądem za dwa popełnione przestępstwa, tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i kierowanie pomimo sądowego zakazu.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5