Beniaminek udanie pożegnał się z ligą

2022-06-19 12:47:14(ost. akt: 2022-06-19 20:05:03)
Rominta - Victoria 3:3

Rominta - Victoria 3:3

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W ostatniej kolejce klasy okręgowej KS Wojciechy, dawno już zdegradowany beniaminek, niespodziewanie pokonał Czarnych, którzy przez to znaleźli się - wraz z Łyną - w strefie barażowej. Oba te kluby będą bronić ligowego bytu w barażach: Łyna zagra z wicemistrzem grupy 1, a Czarni z wicemistrzem grupy 3 klasy A.
* Łyna Sępopol - Vęgoria Węgorzewo 3:2 (2:1)
1:0 - Gigielewicz (28), 1:1 - Gryczka (33), 2:1 - Naruszewicz (44), 2:2 - Galiniewski (65), 3:2 - Gigielewicz (90+3)

* KS Wojciechy - Czarni Olecko 3:1 (2:1)
1:0 - Dawid Sófczyński (4), 1:1 - Wiktorzak (20), 2:1 - Brzostek (23), 3:1 - Dobrzyński (90+3)

* Rominta Gołdap - Victoria Bartoszyce 3:2 (1:1)

1:0 - Litwiński (24), 1:1 - Włodarczyk (39), 2:1 - Dyniszuk (68), 3:1 - Gryko (84), 3:2 - Filipiak (88)

W rundzie rewanżowej Victoria zdobyła 24 punkty (5 więcej niż jesienią), dzięki czemu była bliska zajęcia szóstego miejsca, które jako cel wyznaczył sobie trener Paweł Miłoszewski. W ostatniej kolejce bartoszyczanie powalczyli z niedawnym liderem, który po raz czwarty z rzędu zagra w barażach (wszystkie poprzednie piłkarze Rominty przegrali). W sobotę w Pasymiu ekipa z Gołdapi zmierzy się z miejscowymi Błękitnymi o miejsce w IV lidze - rewanż w środę w Gołdapi.
* Inne wyniki 30. kolejki: Tęcza Biskupiec - MKS Jeziorany 7:1, Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 0:3, Naki Olsztyn - Żagiel Piecki 0:3, Rona 03 Ełk - Śniardwy Orzysz 4:6, Pojezierze Prostki - Omulew Wielbark 1:4.

W barażach o utrzymanie w okręgówce Łyna zagra z Kłobukiem Mikołajki (wicemistrz grupy 1 klasy A), a Czarni z Błękitnymi Stary Olsztyn (wicemistrz grupy 3 klasy A).

GRUPA 1
1. Tęcza 82 133:28
----------------------------------
2. Rominta 79 92:44
3. Śniardwy 61 82:44
4. Żagiel 56 69:58
5. Rona 54 79:58
6. Vęgoria 46 58:58
7. Victoria 43 40:39
8. Wilczek 42 62:71
9. Naki 42 73:74
10. Jeziorany 36 44:62
11. Orlęta 32 53:56
--------------------------------
12. Czarni 32 45:68
13. Łyna 31 53:88
--------------------------------
14. Omulew 23 47:75
15. Pojezierze 21 40:100
16. Wojciechy 13 34:81

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5