Nie piję, nie palę, nie biorę, ale trenuję

2022-05-27 12:00:00(ost. akt: 2022-05-27 09:33:24)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY WALKI\\\ 21 maja odbyło się IV Seminarium Karate Kyokushin „Nie piję, nie palę, nie biorę, ale trenuję” pod patronatem burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka.
W imprezie wzięło udział aż 87 zawodników z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Sępopola, Reszla, Korsz i Ełku, którzy trenowali pod okiem Agaty Winiarskiej z Wrocławia, dwukrotnej mistrzyni świata, mistrzyni Europy i dziesięciokrotnej mistrzyni Polski.
Uroczystego otwarcia seminarium dokonał burmistrz Marek Dominiak oraz zaproszeni goście, czyli Judyta Mączarska i Remigiusz Karpinski, natomiast sensei Andrzej Litwin wręczył medale „Za zasługi dla BKKK”, które otrzymali: sensei Agata Winiarska, sempai Dariusz Iskra i Radosław Kubkowski. Poza tym najmłodsi sempai Hania Kobryń z Bisztynka i Miłosz Staniszewski z Lidzbarka otrzymali nagrody rzeczowe.
Następnie odbyło się kilkugodzinne szkolenie. - Pierwsza część seminarium była dla wszystkich, natomiast po obiedzie spotkali się tylko zawodnicy bardziej doświadczeni - wyjaśnia Andrzej Litwin. - Zajęcia prowadziła Agata Winiarska, która we wrześniu w Kielcach weźmie udział w mistrzostwach świata.
Organizatorami seminarium były gmina Bisztynek i Bartoszycki Klub Kyokushin Karate - filia w Bisztynku prowadzona przez sempai Grzegorza Klimka.
W sobotę podopieczni Andrzeja Litwina (dzieci do lat 14) wezmą udział w turnieju w Ełku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5