W Bisztynku 6-latek jadący quadem zderzył się z mercedesem

2022-05-21 19:21:43(ost. akt: 2022-05-23 13:08:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Sześcioletnie dziecko jeżdżące quadem bez opieki i nadzoru osoby dorosłej, zderzyło się z mercedesem. Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną. Szczęśliwie dla chłopca, skończyło się jedynie na strachu i drobnych urazach.
W czwartek (19.05.2022r.), przed godziną 20:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali w związku z kolizją quada i mercedesa. Do zdarzenia doszło w Bisztynku na targowisku miejskim, poza drogą publiczną. Sześciolatek jeżdżący czterokołowcem, uderzył przodem w jadącego po placu mercedesa. Policjanci ustalili, że dziecko było pozostawione bez opieki i nadzoru, a do tego jeździło quadem bez kasku ochronnego. Na szczęście dziecko doznało jedynie otarć naskórka, a rodzice uznali, że nie ma potrzeby wzywania karetki pogotowia.

Z uwagi na wiek dziecka, które doprowadziło do tej kolizji i okoliczności tego zdarzenia, materiały z tej sprawy trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Dopuszczenie przez rodziców, czy opiekunów dziecka do przebywania przez nie w niebezpieczeństwie dla jego zdrowia, to wykroczenie z art. 106 kw. W tej sprawie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie osoby, która nie nadzorowała chłopca w chwili tego zdarzenia.

Zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń każdy, kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5