To będą bardziej szutry niż poligon

2022-05-13 12:00:00(ost. akt: 2022-05-13 10:44:43)

Autor zdjęcia: archiwum teamu

SPORTY MOTOROWE\\\ W piątek rozpoczyna się rajd Baja Borne Sulinowo, który jest eliminacją aż pięciu mistrzostw. Jedną z nich jest Puchar Dacia Duster Motrio Cup, w którym o zwycięstwo powalczy załoga Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda.
W Bornem Sulinowie i okolicach kibice usłyszą ryk silników pojazdów profesjonalnie przygotowanych do motorsportu. Wszystko za sprawą kolejnej edycji rajdu Baja Borne Sulinowo, który jest eliminacją aż pięciu imprez: Mistrzostw Europy FIA Strefy Centralnej, Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, Pucharu Dacia Duster Motrio Cup oraz Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.
Rajd zacznie się piątkowym 17-kilometrowym prologiem, po czym w sobotę załogi trzykrotnie przejadą odcinek Kłomino-Sypniewo-Ciosaniec. - Prolog będzie odcinkiem klasyfikacyjnym, czyli według jego wyników zostanie ustalona sobotnia lista startowa - wyjaśnia Adam Binięda, bartoszycki pilot. - Na trasę załogi ruszą w minutowych odstępach, zaczynając od najszybszych - dodaje Binięda, który wraz z Grabowskim jeździ w barwach zespołu Hołowczyc Racing.
Przypominamy, że siedlecko-bartoszycka załoga sezon rozpoczęła od drugiego miejsca w Baja Drawsko Pomorskie i ma wielką ochotę na zwycięstwo w klasyfikacji rocznej Pucharu Dacia Duster Motrio Cup. By tak się stało, musi utrzymać formę i podczas tego weekendu zająć miejsce w ścisłej czołówce.

- Baja Borne Sulinowo, mimo że po raz drugi znalazło się w kalendarzu mistrzostw, będzie dla nas nowym rajdem - przyznaje Binięda. - Jest to efekt tego, że zmieniła się jego baza, a co za tym idzie inne będą też odcinki specjalne. Rok temu bazą imprezy była miejscowość Czarne, a teraz jest Borne Sulinowo. Natomiast Czarne, co ciekawe, tym razem będzie gospodarzem czerwcowych eliminacji. Dlatego teraz trudno przewidzieć, jaką trasę przygotowali dla nas organizatorzy. Mogę jedynie przypuszczać, ze odcinki specjalne bardziej będą prowadziły po lasach niż po otwartym terenie, jak miesiąc temu było na poligonie w Drawsku. Czyli charakterystyka Baja Borne Sulinowo powinna być zbliżona do rajdów szutrowych. Z tego powodu pod względem nawigacyjnym powinien to być łatwiejszy start. Na pewno powalczymy o miejsce na podium, choć wiemy, że konkurenci są mocni, a na dodatek pojawią się nowe załogi. Jedno jest pewne - nie możemy przespać początku rajdu, a poza tym musimy pojechać swoim tempem i bezbłędnie, unikając przy tym przygód.


TERENOWY KALENDARZ
* Baja Drawsko Pomorskie (2-3 kwietnia)
* Baja Borne Sulinowo (13-14 maja)
* Baja Czarne (3-4 czerwca)
* Rajd Polskie Safari (30-31 lipca)
* Baja Poland (1-4 września)
* Termin i data ostatniej eliminacji jeszcze nie zostały ustalone2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5