Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu świętowali 2 Maja (galeria. video)

2022-05-07 09:34:36(ost. akt: 2022-05-07 09:41:02)
2 Maja w ZSP w Sępopolu

2 Maja w ZSP w Sępopolu

Autor zdjęcia: ZSP w Sępopolu

Z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole - ZSP w Sępopolu miało miejsce wiele interesujących i wartościowych wydarzeń.
Uczniowie klas II- III przygotowali uroczystą akademię, upamiętniającą uchwalenie pierwszej w historii Polski Konstytucji.

W zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym wyjaśniali trudne zwroty i wyrażenia: co to jest konstytucja, liberum veto, sejm, kto to jest patriota oraz hasła, czym jest Wolność, Naród, Ojczyzna.

Następnie najmłodsi uczniowie w ramach akcji „Bądź patriotą- obchodź święta narodowe” promowali postawę patriotyczną. Napotkanym mieszkańcom wręczali przygotowane przez siebie ulotki, informujące jak obchodzić święta narodowe. Wszyscy uczniowie utworzyli żywą flagę zachęcając w mediach społecznościach mieszkańców do wywieszenia Biało-Czerwonej.


Obchodom towarzyszyły również konkursy. Najmłodsi rywalizowali w mieszanych drużynach i rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności związane z Polską – naszą Ojczyzną. Zmagania uatrakcyjniły występy wokalne o tematyce patriotycznej.
Starsi uczniowie oraz miłośnicy historii sprawdzą swoją wiedzę w najbliższą sobotę, rozwiązując test online.


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5