Mieszkaniec Sępopola chciał sprzedać krzesło za 50 złotych. Stracił 4,6 tysiąca

2022-04-20 15:52:59(ost. akt: 2022-04-20 15:55:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mężczyzna chciał sprzedać obrotowe krzesło na popularnym portalu aukcyjnym, dostał link od osoby zainteresowanej kupnem. 45 – latek kliknął w link, wypełnił formularz podając swoje wrażliwe dane. Zamiast otrzymać 50 zł za sprzedany przedmiot oszust wypłacił z jego konta 4600 zł. Niezmiennie apelujemy: nie klikaj w nieznane linki i nie podawaj swoich danych, bądź czujny i nie daj się oszukać!
We wtorek, (19.04.22r.), kryminalni przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oszustwa. 50 – latek z Sępopola padł ofiarą popularnej metody oszusta „na kupującego”. Mężczyzna chciał sprzedać krzesło obrotowe. Wstawił je na popularnym portalu aukcyjnym. Na jego ogłoszenie odpowiedziała potencjalna kupująca. Kontaktowali się jedynie poprzez internetowy komunikator. Za jego pośrednictwem sprzedający otrzymał link, który miał służyć do odbioru należności za krzesło. Mężczyzna kliknął w link i krok po kroku wypełniał formularz otwierając oszustowi dostęp do swojego konta bankowego. Wpłata miała być zaksięgowana na koncie 50 – latka następnego dnia. Niestety następnego dnia zaksięgowano, ale wypłatę 4600 zł z jego konta.

Jedynie czujność i ograniczone zaufanie do nieznanych nam osób może przeciwdziałać oszustwom. Nie bez znaczenia jest wiedza o stosowanych przez nich metodach, dlatego warto zapoznawać się z komunikatami publikowanymi na policyjnych stronach internetowych.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5