Uczniowie z bartoszyckiej "Elizki" (ZSP2) w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

2022-03-28 10:30:00(ost. akt: 2022-03-29 15:16:08)

Autor zdjęcia: Jarosław Puszko, ZSP2

Sześcioro uczniów bartoszyckiej ,,Elizki’’ zostało finalistami etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.
Etap ogólnopolski olimpiady odbył się 25 marca w Komitecie Okręgowym, którym był Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ze względu na obowiązujący jeszcze reżim sanitarny miał on formę zdalną.
Fot. Jarosław Puszko, ZSP2

Laureaci etapu wojewódzkiego olimpiady o tej samej godzinie w całej Polsce w swoich Komitetach Okręgowych przy komputerach rozwiązywali test, przygotowany przez Komitet Główny z Uniwersytetu Warszawskiego. Celem Olimpiady była popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego, co w obecnej sytuacji w Europie spowodowanej wojną na Ukrainie jest bardzo ważne.

Szkołę reprezentowali: Wiktoria Matyjaszek, Zuzanna Rafalska, Wiktoria Żylińska, Dawid Bielicki, Igor Ostapkiewicz, Aleksander Surma.
Fot. Jarosław Puszko, ZSP2

Fot. Jarosław Puszko, ZSP2

Głównym organizatorem olimpiady był Uniwersytet Warszawski we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi w kraju, a także Grupa Integracyjna Sił NATO w Polsce. Patronat honorowy nad olimpiadą objęło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Instytut Nauk o Polityce. Uczniów przygotowywał Jarosław Puszko.
Fot. Jarosław Puszko, ZSP2

Fot. Jarosław Puszko, ZSP2

Jarosław Puszko, ZSP2

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5