Ćwiczenia, ognisko i... zakupy. Strażacy z OSP w Lipicy urządzili szkolenie

2022-03-28 09:30:00(ost. akt: 2022-03-29 15:27:15)

Autor zdjęcia: OSP Lipica

OSP || Zapraszamy do udziału w naszym Plebiscycie na Najpopularniejszą OSP w powiecie Bartoszyckim. Zaczynamy od krótkiej informacji udostępnionej przez OSP w Lipicy (gm. Sępopol), którzy przy okazji relacji z ćwiczeń pochwalili się również... zakupami.
Strażacy z OSP w Lipicy w sobotę 27 marca zorganizowali przy swojej remizie ćwiczenia. Jak informują na swoim profilu, przypominali sobie główne i najpotrzebniejsze umiejętności niezbędne do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz sprawdzali sprzęt. Szkolenie zakończyli omówieniem zajęć przy ognisku z kiełbaskami.
Fot. OSP Lipica

Strażacy na swoim profilu w portalu społecznościowym pochwalili się zakupem lancy kominowej. Jest ona przydatna podczas gaszenia pożarów w przewodzie kominowym. Do czego służy lanca, informują sami strażacy:
Fot. OSP Lipica

„Lanca kominowa pozwala gasić pożary sadzy w szybszy i bezpieczniejszy sposób, niż przy użyciu tradycyjnych metod. Mgła wodna wprowadzana do przewodu kominowego w całości odparowuje, obniżając temperaturę sadzy i przewodu oraz odcina dopływ tlenu. Mamy nadzieję, że będziemy jej używać tylko podczas ćwiczeń.”
red. dar
d.dopierala@gazetaolsztynska.pl


Plebiscyt trwa od dnia 28.03.2022 r. do 25.04.2022 r.
Regulamin: kliknij tutaj

Najpopularniejsza OSP - Goniec Bartoszycki 2022

Najpopularniejsza drużyna kobieca


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5