690. urodziny Bartoszyc. Koncert, życzenia oraz tort urodzinowy (video)

2022-02-18 10:00:00(ost. akt: 2022-02-21 08:55:55)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Za nami koncert, życzenia oraz podzielenie tortu z okazji 690. urodzinami w Bartoszyc. 17 lutego w bartoszyckim "Przystanku" odbyła się oficjalna część urodzin miasta, połączona z nieoficjalną inauguracją Centrum Aktywności Lokalnej.
W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Miron Sycz, wiceburmistrz Krzysztof Hećman, sekretarz miasta Robert Pająk, dyrektorzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Urodziny Bartoszyc to również inauguracja przystanku, który powstał w budynku byłego dworca kolejowego w Bartoszycach. Marszałek Województwa zwrócił uwagę na wzajemne wspieranie siebie w drodze do tego, by Bartoszyce wróciły do swojej świetności. Jak podkreślił, nasze władze na cele z burmistrzem Piotrem Petrykowskim potrafią rozmawiać.Piotr Petrykowski podziękował za ciepłe słowa deklarując, że to miejsce, w którym powstanie Centrum Aktywności Lokalnej miejsce zacznie się wkrótce zapełniać inicjatywami oraz osobami, które będą chciały coś „pokazać sobą i zrobić dla siebie”.

Swoje życzenia złożyli również przewodniczący Rady Miasta Stanisław Dubicki oraz wiceprzewodnicząca Katarzyna Basak. Stanisław Dubicki wspomniał, że w przypadku Bartoszyc powinniśmy życzyć nie 100, a tysiąc lat, podkreślił również kolejne pojawiające się w mieście inwestycje.Z kolei Katarzyna Basak podkreśliła, że Bartoszyce się rozwijają i pięknieją, co jest zasługą Piotra Petrykowskiego, jego determinacji, odwagi i… przebojowości. Jednak – zdaniem radnej – miasto rozwija się przede wszystkim dzięki mieszkańcom, w szczególności organizacjom samorządowym, które tworzą Bartoszyce.

Przed uroczystym podzieleniem tortu burmistrz Piotr Petrykowski podziękował mieszkańcom, że chcą świętować urodziny miasta oraz patrzą na miasto przyszłościowo i pozytywnie.dar
Od redakcji:
Dołączamy się do życzeń składanych mieszkańcom Bartoszyc. To Wy stanowicie trzon miasta. Od Was i Waszej postawy zależy to, w jakim mieście żyjemy i w jakim obudzimy się jutro.
Niech wypowiedziane podczas urodzin miasta słowa i życzenia stają się faktem.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5