Gmina Bisztynek: wjechał ciągnikiem do sąsiada i wszczął awanturę

2022-01-21 14:28:49(ost. akt: 2022-01-22 10:33:16)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

28 – latek z gm. Bisztynek przyjechał traktorem na posesję sąsiadów wszczął awanturę i zniszczył im m.in. ogrodzenie, przyczepę i kosiarkę. Mężczyzna był pijany miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Okazało się ponadto, że ma zakaz kierowania.
Mężczyzna popełnił 3 przestępstwa tj., kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i zniszczenie mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, (20.01.21r.), przed godz. 16:00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o pijanym traktorzyście niszczącym posesję w jednej z miejscowości w gminie Bisztynek. Policjanci ustalili, że 28 – latek przyjechał ciągnikiem do sąsiadów i zaczął najeżdżać na stojące tam maszyny rolnicze, uszkodził przyczepę, wysięgnik od obornika, kosiarkę, grabiarkę, beczki, przejechał po sadzonkach świerka, uszkodził bramę i ogrodzeniową siatkę. Awanturował się i krzyczał na właścicieli posesji, a następnie pojechał do siebie. Policjanci zastali go w domu. 28 – latek był pijany, miał w organizmie 1,89 promila alkoholu. Powiedział funkcjonariuszom, że może jeździć ciągnikiem ile chce. Wartość strat, których dokonał pijany agresor zostanie oszacowana przez właścicieli zniszczonej posesji w kolejnych dniach.

Mężczyzna popełnił 3 przestępstwa. W policyjnych bazach widnieje informacja, o tym, że mieszkaniec gminy Bisztynek ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a tym samym do listy jego przewinień dopisane zostanie przestępstwo naruszenia sądowego zakazu. Obok tego, mężczyznę czeka odpowiedzialności za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Bartoszyce

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5