Pożar w oddziale Szpitala Powiatowego w Bartoszycach (galeria)

2021-11-07 13:40:00(ost. akt: 2021-12-27 21:34:31)

Autor zdjęcia: zdjęcie internauty

W nocy z 6 na 7 listopada doszło do pożaru w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc z Salami Intensywnego Nadzoru (profil choroby płuc). Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.
Zdjęcie z interwencji straży pożarnej otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Jak nas poinformował w nocy z 6 na 7 listopada, przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Bartoszycach pojawiły się trzy wozy bojowe straży pożarnej i policja.

Fot. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Na miejsce jako pierwsi przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej w Bartoszycach. Pielęgniarka, która zauważyła pożar, wyprowadziła pacjenta z sali. Niestety, z powodu dużego zadymienia, nie zdołała wyprowadzić reszty pacjentów. W międzyczasie na miejsce przybyła również straż pożarna.

Ewakuowano łącznie 7 osób, w tym pięciu pacjentów i dwie pielęgniarki. Pacjenci zostali przeniesieni na oddział chorób wewnętrznych.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, pożar zaczął się w łóżku 54-letniego pacjenta, a następnie zajęła się reszta sali. W wyniku pożaru zniszczone zostało wyposażenie, czyli łóżka, materace oraz m.in. znajdujący się w sali telewizor.

Zespół dwóch sal, które były z sobą połączone jest do kompleksowego remontu. Zniszczone są instalacje, w tym elektryczna, podłogi, ściany oraz wyposażenie.

Dodatkowo straty związane są przede wszystkim z okopceniem pomieszczeń oddziału. Cały oddział jest czarny i zakopcony do totalnego remontu.

Oddział był przygotowany do funkcjonowania jako oddział "covidowy", który miał ruszyć w poniedziałek 8 listopada. W związku z tym na oddziale przebywała mniejsza, niż zwykle ilość pacjentów.

Fot. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach, lekarzem Sławomirem Wójcikiem.
— Ze względu na sytuację która miała miejsce na oddziale chorób płuc funkcjonowanie oddziału „covidowego” zostanie odsunięte w czasie. Trudno powiedzieć na jaki okres czasu.

Dzisiaj (7 listopada) o godzinie dziewiętnastej zaplanowane jest posiedzenie zespołu kryzysowego ze starostą, na którym zostaną podjęte ostateczne decyzje.

Obecnie oddział jest całkowicie zamknięty i czeka na ocenę biegłego rzeczoznawcy. Oddział ze względów sanitarnych oraz technicznych nie nadaje się do użytku. Jak informuje nas mgr Jarosław Kuper, dyrektor do spraw technicznych, został złożony wniosek o ściganie sprawcy.

Fot. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Jak informuje nas rzecznik policji, obecnie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach. Prokuratura oraz biegły z zakresu pożarnictwa wyjaśnią okoliczności powstania pożaru.

Jak poinformowała policja, mężczyzna NIE MA STATUSU PODEJRZANEGO. Postępowanie jest prowadzone "w sprawie, a nie "przeciwko".
Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, możliwe są dwa kierunki prowadzonego postępowania.

Art. 164. [Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia]
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia określonego w art. 163 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 288. [Zniszczenie mienia ruchomego]
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaziu Zaczek #3080262 7 lis 2021 15:13

    A gdzie były pielęgniarki?za mało im płacą za spanie,nic nie robią ale do kasy to łapy pierwsze wyciągają, żenada!!!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-66) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5