Pomieszczenia po gimnazjum nr 2 w Bartoszycach dostaną nowe życie

2021-10-28 12:45:00 (ost. akt: 2021-10-30 11:43:59)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Od czasu reformy systemu edukacji oraz związanej z tym likwidacji gimnazjum pomieszczenia przy Szkole Podstawowej nr 7 czekały na zagospodarowanie. Wiemy, co w niej powstanie.
21. października Urząd Miasta w Bartoszycach ogłosił przetarg na adaptację pomieszczeń.
Jak się dowiadujemy, zapadła decyzja o uruchomieniu w Bartoszycach Szkoły Muzycznej I stopnia. Zanim ruszy przebudowa, niezbędne jest przygotowanie dokumentacji technicznej.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Bartoszycach, oferty można składać do 8. listopada 2021 roku. Wyłoniony wykonawca ma za zadanie zaprojektowanie i wykonanie adaptacji części pomieszczeń oświatowych z przeznaczeniem na szkołę muzyczną oraz dostosowanie całego budynku do wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Szkoła muzyczna I stopnia zostanie prawdopodobnie uruchomiona 1. września 2022 roku. Nauka będzie prowadzona w tych klasach instrumentów, na które uda się znaleźć nauczycieli. Prawdopodobnie w kwietniu zostanie zatrudniony dyrektor szkoły, który zajmuje się pozyskiwaniem personelu.

Jak będzie finansowana szkoła? Podobnie, jak dzieje się to w przypadku szkoły średniej czy podstawowej, samorząd otrzyma subwencję na prowadzenie szkoły. Jak się dowiadujemy, należy liczyć się z tym, że w przypadku szkoły muzycznej niezbędne będzie dopłacanie do niej przez pierwsze lata funkcjonowania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5